1. HABERLER

  2. PERSONEL ALIMI

  3. 10 Personel Alım İlamı Kızılay Kariyer
10 Personel Alım İlamı Kızılay Kariyer

10 Personel Alım İlamı Kızılay Kariyer

Türkiye Kızılay Derneği Müfettiş Yardımcılığı sınav giriş duyurusu yaptı. Kızılay atama yapacak kadro unvan sayısını 10 kişi olarak belirledi. İlana göre alım yapılacak kadrolar müfettiş yardımcısı olarak görev yapacak olup başvuru formu..

A+A-

Sınava girecek adaylar üniversitelerin iktisat, iktisadi, hukuk, siyasal bilgiler, idari bilimler ve bunlara denkliği bulunan yurt dışındaki yükseköğretim kurullarınca kabul edilmiş kurumlardan mezun olanlar arasından katılacaklardır.

Başvuracak adaylar 2015 – 2016 yılları arasında yapılan KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavlarında almış oldukları puanlar geçerli olmak kaydı ile yazılı sınava katılma hakkına sahip olacaklar. Yazılı sınava hak kazanan adaylar 22 Nisan 2017 Cumartesi günü, saat: 10;00’da yapılacaktır.

Yazılı sınava başvuracak adaylar 20 Mart 2017 tarih itibari ile başlayacak olup 03 Nisan 2017 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar kesinlikle ikinci bir duyuru yapılmayacak olup duyuruları adayların takip etmeleri hususunda uyarıda bulunuldu. Sınavda başarılı olma k için çıkan konular içerisinden en az 50 puan alması ve ortalama 100 puan üzerinden 65 puan alması gerekmekte. Aday yazılı ve sözlü sınavlarının ortalaması 65 puan olarak belirlenmiştir.

Yazılı sınava başvuracak adaylar: Türkiye Kızılay Derneği Teftiş Kurulu Başkanlığının bulunduğu “ Meşrutiyet caddesi, konur 2 sokak, No: 29/2 Çankaya/ANKARA adresine posta yolu ile yapa bileceği gibi şahsen başvuruda buluna bilir. Adaylar posta ile başvurmaları halinde son başvuru tarihi olan 03 Nisan 2017 mesai bitimine kadar kuruma ulaşması gerekmekte.

Yazılı sınav konuları: İktisat, İktisadi düşünceler tarihi, kamu maliyesi, maliye teorisi, maliye, makro iktisat,  para teorisi ve politikası, uluslar arası iktisat ve iktisadi kuruluşlar, Türkiye ekonomisi, Anayasa hukuku, hukuk, ceza hukuku, idari yargı, aile hukuku, borçlar hukuku, ceza muhakemeleri, ticaret hukuku, sosyal güvenlik ve iş hukuku, genel esaslar ve idari yargı hukuku.

Muhasebe şirketler, Genel Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Mali tablolar analizi, Yabancı dil: Almanca, İngilizce, Fransızca olmak üzere konulardan sınavlara tabi tutulacaklardır.

Adaylar posta gecikmelerinde sorumlu olduğu gibi kurum hiçbir şekilde uzatmaya gitmeyecek olup posta yolu ile başvurularda belge ve bilgi eksikliğinde ise başvuruları dikkate alınmayacak. Ayrıca başvurusu reddedilecektir.

Başvuru şartları: Askerliğini yaptığına dair belge, bu sınava bir defadan fazla girmemiş olması, 2015 – 2016 KPSS sınav belgesi, adli sicil kaydı, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi gerekmektedir.

Sınav başvuru formu: Türkiye Kızılay Derneği Teftiş Kurulu Başkanlığı kurum adresinden şahsen veya posta yolu ile başvuruda buluna bileceği gibi kurumun resmi web adresinden formu temin edebilecektir. Ayrıca başvuru formuna ulaşmak için aşağıdaki linki tıklaya bilirsiniz.

Başvuru formu için Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.