1000 Mübaşir Alınacak! 10 Bin Kamu Personeli Alımı Nasıl Yapılacak

1000 Mübaşir Alınacak! 10 Bin Kamu Personeli Alımı Nasıl Yapılacak

10 bin kamu personeli alımında ilk olarak 1000 mübaşir alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru, Katip, Mübaşir ve şoför alımları yapılacak. Adalet Bakanlığı Ocak ayı içerisinde ilanı yayınlayacak.

1000 mübaşir alımı yapılacak. 10 bin kamu personeli alımı başvuru şartları ve detayları şekillenmeye başlandı. İnfaz koruma memuru, mübaşir, katip ve şoför (destek Personeli) alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı 10 bin personel alımı başvuru kılavuzu Ocak ayı içerisinde alınacak.

Mübaşir alımı genel başvuru şartları ve maaş durumlarını sizlerle paylaşıyoruz. Adalet Bakanı Abdulhamid Gül açıklaması ile yeni yıla girilmesi ile kılavuz bekleniyor.

Adalet Bakanlığı kadroları

Şoför

İnfaz ve Koruma Memuru,

Hizmetli,

İcra Katibi,

Zabıt Katibi,

Mübaşir,

Büro Personeli,

Teknisyen,

Avukat,

Psikolog,

Sosyal Çalışmacı kadrolarına alım yapması bekleniyor.

Adalet Bakanlığı Genel Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak,

Erkek Adaylar için Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre ilgili özel nitelikleri taşıyor olmak şartları aranacak.

KPSS Puan ve Türleri

Adaylar2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Mübaşir Tanımı

Mübaşir memuru, Türkiye Cumhuriyeti devletinin mahkemelerinde görev yapmakta olan kişilerdir. Mübaşir memurları, Adalet Bakanlığınca taşra ve merkez teşkilatlarında istihdam edilmek üzere atanan yardımcı yargı personelidir.

Mübaşir ne kadar maaş almaktadır

Mübaşir mesleğine yeni başlayan 13/3 derecesinde en az lise mezunu olan mübaşir maaşı 2021 yılında aile durumuna göre 4250 ile 4850 Lira civarındadır.

Mesleğe yeni başlamış olan 10/2 derecesinde olan önlisans mezunu bir mübaşir memuru maaşı 2021 yılında 4300 ile 500 Lira civarındadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum