11. Kalkınma Planında Kamu Personeli Hakkında Ne Yer

11. Kalkınma Planında Kamu Personeli Hakkında Ne Yer

2019 ile 2023 yılları arasında uygulanacak olan 11. Kalkınma planı yayınlandı. Yayınlanan kalkınma politikası kamuda insan kaynakları hakkında da önemli noktalara değiniyor.

11. Kalkınma planı, kamuda insan kaynakları hakkında önemli noktalara değiniyor. İnsan kaynakları konusunun kalkınma planının yer alması da topluma kaliteli bir hizmet sunmak ve verimli bir kamu personeli sistemi oluşturmaktır.

İlk olarak kamu personeliyle ilgili hukuki süreçler ele alınıyor. Kamu personelinin daha verimli çalışmasını sağlamak amacıyla hukuki düzenlemeler yapılacağı belirtildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında genel anlamda verimi artırmak amacıyla da insan kaynakları yönetimi noktası güçlendirilecek.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi de kalkınma planında yer alıyor. Plan kapsamında bu ofisin de mevcut kapasitesinin artırılacağı duyuruldu. Ayrıca kamu kurumlarında görevli personele verilen eğitimlerin de sayı olarak artması ve nitelik olarak geliştirilmesinin sağlanacağı belirtildi.

Kamuda görev yapan personellerin gelişen teknolojiye ayak uydurabilmesi için dijital becerileri geliştirilecek eğitimlerin sunulduğu da belirtildi.

10. kalkınma planında da daha önce belirtildiği gibi; kamuda liyakata dayalı ve objektif bir istihdam yapılacağı ve terfi sisteminin de liyakata dayalı olacağı açıklandı. Ayrıca performans değerlendirme sistemi ve kurum ile kurumlar arası personel dengesinin sağlanması da daha önceki planda yer alıyor. 11. Kalkınma planında da liyakata dayalım istihdam amaçlandığı belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.