1. HABERLER

  2. HABER

  3. 1117 Nüfus Müdürlükleri Büro Personeli Alımında Düzeltme Yapıldı
1117 Nüfus Müdürlükleri Büro Personeli Alımında Düzeltme Yapıldı

1117 Nüfus Müdürlükleri Büro Personeli Alımında Düzeltme Yapıldı

İçişleri Bakanlığına bağlı il ilçe nüfus müdürlüklerine 1117 büro personeli alınacağı ilan edilmişti. Ancak içişleri bakanlığı alımlarla ilgili düzeltme yayınladı.

A+A-

İçişleri Bakanlığı il ve ilçe nüfus müdürlüklerine 1117 büro görevlisi alım ilanı 6 Temmuz 2018 de yayınlamış olup 16 Temmuz 2018 de başvuruları başlayacaktı. Başvurular başlamadan önce içişleri bakanlığı düzeltme ilanı yayınladı. İşte yayınlanan ilanı sizlere olduğu gibi sunuyoruz.

Düzeltme Duyurusu;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, Bakanlığımız taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere toplam 1117 adet sözleşmeli “Büro Personeli” pozisyonlarına personel alımına ilişkin giriş sözlü sınav duyurusu; 06.07.2018 tarihinde Posta Gazetesi’nde, ayrıca aynı tarih itibariyle de Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde yayımlanmıştır.

Ancak, 14/05/2018 tarihli ve 2018/11809 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca 21/06/2018 tarihli ve 30455 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personelin Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar”ın 5 inci maddesi ile “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Ek 1 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi; “Öğrenim durumu itibarıyla ihraz edilen ve ekli 4 sayılı cetvelde yer alan unvanlara ilişkin pozisyonlara ek 4 üncü maddesi çerçevesinde atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlardan,” şeklinde değiştirilmiştir.

Bu nedenle, yukarıda belirtilen giriş (sözlü) sınav duyurusunun; “Ç) GİRİŞ(SÖZLÜ) SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI” başlıklı bölümünün 5 inci maddesi ile “D) BAŞVURU ŞEKLİ VE BAŞVURU BELGELERİNİN TESLİM YERİ” başlıklı bölümünün 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde yer alan; “4/B Sözleşmeli Büro Personeli pozisyonunda” ibareleri “4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında” şeklinde düzeltilmiştir. Başvuruda bulunacak adaylara önemle duyurulur.

1117 büro memuru alım haber ve kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler