126 İtfaiye eri alımı başvurularında son gün

126 İtfaiye eri alımı başvurularında son gün

Belediye personel alımı kapsamında yayımlanan ve itfaiye eri alımı için açılan istihdam ilanında başvuru sürecinin sonuna gelindi. 126 İtfaiye Eri alımı başvurularını tamamlayacak olan adaylar için bugün son gün! İşte detaylar…

Türkiye genelinde büyük bir ilgi ile takip edilen kamu personeli alımı, belediye personel alımı, sürekli işçi alımı ve geçici işçi alımı ilanları kapsamlarında kamu kurum ve kuruluşları tarafından güncel duyurular yapılmaya devam ediliyor.

İlgili ilanlarda yer alan bilgilere göre başvuru yapmak isteyen adaylar için güncel kılavuzlar yayımlanıyor olup; adayların başvuru kılavuzu dahilinde tespit edilen tarihler aralığında resmi işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Konya İş İlanları 

İç Anadolu bölgesinin önemli istihdam merkezlerinden olan Konya ili dahilinde yayımlanan kamu personeli sayılarında artış yaşanıyor. Belediye personel alımı kategorisinden yayımlanan son ilanlara göre; Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İtfaiye eri alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru Süreci

Adaylar Konya Belediyesi İtfaiye Eri alımı için bugünden sonra başvuru yapamayacaktır. 20 Temmuz 2020 tarihinde başlayan başvuru süreci bugün olan 29 Temmuz 2020 tarihinde sona erecektir. İlgili adaylar başvurularını belediye resmi internet adresinden online olarak yapacaktır. 

Online başvuruların akabinde her aday boy ve kilo ölçümü için teyit işlemi yaptıracak olup; Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası No: 14 Meram/KONYA adresine gidecektir.

Başvurular mesai saatleri içerisinde alınacaktır.

Başvuru Şartları

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri alımı için toplamda 126 kişilik kontenjan açıldı. Adayların ilgili başvurular dahilinde işlem yapabilmek için; eğitim alanında İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik veya Sivil Savunma bölümleri dahilinde ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartını sağlamaları gerekmektedir. 

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartının arandığı ilanlar için adayların 10-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında Kosova Mahallesi Veysel Karani Caddesi No: 156 Selçuklu/KONYA adresinde bulunan Sancak İtfaiye Merkezi’nde sözlü sınava tabi tutulacağı ilan edilmiştir.

Adayların KPSS P3 alanından en az 60 puan alma şartı bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri alım kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.