14 Bin 210 Temmuz Ayı Memur ve Kamu Personeli Alımı Başvuruları ve Şartları

14 Bin 210 Temmuz Ayı Memur ve Kamu Personeli Alımı Başvuruları ve Şartları

14 bin 210 Temmuz ayı memur ve kamu personeli alımı ilanları bulunmakta olup başvuruları devam eden ve başvuru şartları verilmiş ilanlar yayınlanmıştır. Memur alımı başvurularına hangi adaylar başvuru yapabiliyor.

14 bin 210 Temmuz ayı için yayınlanmış olup başvuruları alınmaya ve alınacak olan memur alımı ve kamu personeli alımı ilanları bulunmaktadır. Memur alımı başvuru şartları ve tarihleri haber içerisinde verilmiştir. Kamu kurum listeleri, haberleri, başvuru şartları, kontenjanları ve alım şekilleri haber içerikte verilmiştir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 56 sürekli işçi alımı lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından KPSS’siz ve KPSS 60 puanı olanların başvuru yapabileceği ilanları yayınlandı. Bakanlık 8 şehre alımı gerçekleştiriyor. Alıma başvuru Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından 22 Temmuz 2019 ile 26 Temmuz 2016 tarihi aralığında yapılacaktır. Alım Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya, Konya, Adana ve Diyarbakır şehirlerine yapılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi duyuru ile sınavla atama yapmak üzere 200 personel alımı yapacağını yayınladı. Alım bay ve bayan adaylar arasından olacaktır. Yurtdışındaki vatandaş, soydaş ve dindaşlarımızın kültürel bağlarının korunması, güçlendirilmesi, dinî konularda aydınlatılması ile din hizmetleri ve din eğitimi faaliyetlerinin yürütülmesi yurtdışında istihdam edilmek üzere sınavla sözleşmeli personel (erkek ve kadın din görevlisi) alınacaktır.

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlar kapsamda çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere 1.353 personel alımı yapılıyor. İstihdam edilecek olan personeller şoför, mübaşir, aşçı ve teknisyen kadrolarında görevlendirilecektir.

Erzurum Teknik Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi’nde istihdam etmek üzere toplamda 21 personel alımı yapılacağı açıklandı. İstihdam edilecek olan personeller teknisyen, şoför, hizmetli, teknisyen, tekniker ve memur kadrolarında görevlendirilecektir.

Adalet Bakanlığı zabıt katibi ve icra katibi alımı için başvurular 16 Temmuz 2019 tarihinde sona ermektedir. Adaylar bu tarihe kadar adalet komisyonları aracılığıyla başvurularını yapabilirler.İcra katibi kadrosunda istihdam etmek üzere 1.099 ve zabıt katibi kadrosunda istihdam etmek üzere 3.071 personel alımı yapılacaktır.

Boğaziçi Üniversitesi 8 personel alımı için adayların son başvuru tarihi olan 18 Temmuz 2019 tarihine kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. İstihdam edilecek olan personeller Boğaziçi Üniversitesi’nde (İstanbul Beşiktaş) görevlendirilecektir. Avukat, bilgisayar işletmeni, hemşire, mühendis, psikolog ve veteriner hekim alımlarına başvuru yapacak olan adayların lisans mezunu olması gerekmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nda istihdam etmek üzere koruma ve güvenlik görevlisi ile şoför, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nde istihdam etmek üzere koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır. Başvurular, ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Son başvuru tarihi 18 Temmuz 2019 olarak belirtilmiştir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yayınladığı personel alımı ilanında avukat kadrosunda istihdam etmek üzere toplamda 6 personel alımı yapacağını açıkladı. Başvurular KPSS 2019/1 kapsamında yapılacak olup adayların son başvuru tarihi olan 18 Temmuz 2019 tarihine kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden online olarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Bogaziçi Üniversitesi personel alım haberi için tıklayın.

Üniversiteler personel alım haberi için tıklayın.

ÖSYM personel alımı haberi için tıklayın.

Adalet Bakanlığı personel alım haberi için tıklayın.

Gelir İdaresi personel alım kılavuzu için tıklayın.

Adalet Bakanlığı icra ve mübaşir haberi için tıklayın.

Diyanet personel alım haberi için tıklayın.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım haberi için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.