14 Ekim 2020 atama kararları Cumhurbaşkanı onayı ile yayımlandı

14 Ekim 2020 atama kararları Cumhurbaşkanı onayı ile yayımlandı

Kamu kurumlarında yer alan bürokratik görev değişiklikleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan görevden alma ve göreve atama kararları yayımlandı. 14 Ekim 2020 atama kararları haberimizde…

Yurt genelinde devam eden ve 2020 yılı dahilinde sayılarının artarak devam edeceği ifade edilen bürokratik anlamda çeşitli kademelerde yaşanacak olan görev tayinleri ile ilgili olarak yeni kararlar yayımlandı.

Söz konusu kararlar hem kamuda üst düzey pozisyonlarda görevden almaları hem de görev tayinleri ile ilgili bilgi verdi.

Dışişleri Bakanlığı dahilinde ilan edilen kararlara göre; Amerika Genel Müdür Yardımcılığına Ramis ŞEN, Araştırma Genel Müdür Yardımcılığına Yusuf Turan ÇETİNER, Batı Afrika Genel Müdür Yardımcılığına Deniz ERDOĞAN BARIM, Çok Tarallı Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığına Rauf Alp DENKTAŞ, Denizcilik, Havacılık ve Hudut Genel Müdür Yardımcılığına Barış KALKAVAN, Doğu Asya Genel Müdür Yardımcılığına Korhan KEMİK, Güney Asya Genel Müdür Yardımcılığına Ufuk GEZER, Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcılığına Mesut KOÇ isimleri atandı.

İslam İşbirliği Teşkilatı, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı ve Gelişen 8 Ülke Teşkilatı Genel Müdür Yardımcılığı görevine Cenk URAZ gelirken; Ahmet AKINTI ise Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ahmet BENSİZ’in atandığı açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü makamında görev yapan İsmail HOCAOGLU görevden alınırken; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kastamonu İl Müdürü olan Cafer AÇIKEL’in görevden alındığı açıklandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı açık bulunan Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevine Hüseyin Çumak atanırken; Sanayi Genel Müdür Yardımcılığına Ali Murat SÜREKLİ, Sanayi Genel Müdür Yardımcılığına Serkan ÇELİK, Sanayi Genel Müdür Yardımcılığına Ömer BİLEN, Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Fuat ŞİMŞEK atandı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ertuğrul ANBAR atanırken; Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliği görevine de Burak AYKAN’ın atandığı bilgileri, Resmi Gazete aracılığı ile ilan edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum