1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. 16 Kamu Kurumu 9 Bin 600 Memur ve Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımları
16 Kamu Kurumu 9 Bin 600 Memur ve Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımları

16 Kamu Kurumu 9 Bin 600 Memur ve Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımları

16 kamu kurum ve kuruluşları 9 bin 600 memur alımı ve kamu personeli alımı yayımlayarak başvuru kabul etmeye başladı. 16 kurumun kadro dağılımları ve başvuru şartları haber içerisinde verilmiş olup, başvuru tarihi her ilan için farklılık göstermektedir.

A+A-

16 kamu kurumu 9 bin 600 memur alımı ve kamu personeli alımı yapıyor. Kamu kurumlarına göre kadro dağılımı ve şartları verilmiştir. Alım kılavuzları içerisinde şartlar ve başvuru şekli adresleri verilmiştir. 9 bin 600 memur alımı hangi kurumlar yapıyor? İşte kurumlar ve kadroları detayları…

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 785 kadro için şehirlere kadro dağılımı ve şartları verilmiştir. Kültür Bakanlığı kadrolu kütüphaneci alımı ve memur alımı başvuruları nasıl yapılacağı haberimizde verildi. Başvuru Şekli ve Süresi: Başvurular elektronik ortamda 25 Eylül 2019 ile 9 Ekim 2019 tarihleri arasında alınacaktır.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Kamu KPSS’siz 90 sürekli işçi alımı ve güvenlik görevlisi alımı ilanları yayımladı. Alıma başvuracaklar en az ilkokul mezunu olması isteniyor.

Tarım Kredi Kooperatifleri KPSS 60 puan kullanılarak 3 şehre 42 memur alımı yapılacağını duyurdu. Verilecek görev olarak kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi olarak ilana çıkılmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan duyuruya göre istihdam edilmek üzere toplamda 20 kamu personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şekli, şartları ve istenen belgelerin neler olduğu kılavuz ile birlikte verilmiştir.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından çıkılan sözleşmeli personel alımı ilanı için verilen bilgilere göre; adayların ÇAYKUR personel alımı ve mühendis alımı ilanları için başvuru yapabilecekleri sürecin devam ettiği belirtiliyor.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alım yapılacak olan 500 PÖH ve PAEM 2 bin komiser yardımcısı başvuruları başladı. Polis olmak için adaylar nasıl başvuru yapacak.

Denizli İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği'ne Daimi Hizmet Sözleşmeli Uzman Yardımcısı (1 kişi), İdari Memur (1 kişi), Şoför (1 kişi) kadrosuna atanmak üzere sınavla 3 (üç)  personel alınacaktır.

Konya Teknik Üniversitesi lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından 6 branşta kadrolu kamu personeli alımı yapılıyor. İlan tarihi ile başlayan başvurular 2 Ekim 2019 tarihi bitimine kadar başvuru yapılması isteniyor. Alım mühendis, programcı, çözümleyici, tekniker, büro personeli ve destek personeli unvanlarında yapılacak.

Adalet Bakanlığı 29 personel alımı yapacak. Kılavuzda yer alan bilgilere göre; alımlar Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olup toplamda 29 olmak kaydı ile Mühendis Alımı unvanı ile yapılacağı açıklanmıştır.

İstanbul Üniversitesi 94 Hemşire Alımı ve Kamu Personeli alımı ilanına başvuru yapacak olan adayların 4 Ekim 2019’a kadar başvurularını Personel Daire Başkanlığına yapılacak.

TRT tarafından çıkılan ilana göre üniversite mezunu adayların arasından KPSS şartı aranmaksızın seçilen yönetici alımı yapılacaktır. Özel ve kamu kuruluşları olarak istihdam süreçlerinde aracılık eden kurumların ve birimlerin yayımladığı ilanlara göre yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı KPSS puanı ile 21 sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuruları alınıyor.

Tarım Bakanlığı memur alımı için şuan itibari ile toplamda 4994 kamu personeli alımı kontenjanı açılmıştır. Bu ilanlardan 3850 kişilik memur alımı için başvurular 24 Eylül’de başlayacaktır.

Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği uzman yardımcısı alımı sözlü sınavla toplam 5 personel alınacaktır. Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği adresine en geç 30 Eylül 2019 tarih saat 17.30'a kadar şahsen, posta yoluyla veya internet adresine yapılacaktır.

TÜBİTAK 28 kişilik kontenjan ile AR-GE Personeli alımı yapacağını açıkladı. Güncel kılavuz yayımlandı.

TMSF Kamu personeli alımı kapsamında Uzman Yardımcısı, Avukat ve Denetçi Yardımcısı unvanları ile KPSS 70 puan şartı dahilinde 35 personel alımı yapılacaktır.

Tüm kamu alımları memur alımı sayfamız üzerinden takip edeceğiniz gibi cep uygulamamız ile hemen haberdar olabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.