18-29 Yaşında Olan Gençlere İŞKUR 89 TL Ödeme İle Başvuru Açtı

18-29 Yaşında Olan Gençlere İŞKUR 89 TL Ödeme İle Başvuru Açtı

İŞKUR genç istihdamı 9 ay süre ile devam ediyor. 18 ile 29 yaş arasında olan gençlere İŞKUR 89 TL günlük ödeme ile başvuru açtı. İŞKUR kamu ilanlarına başvuru yapacak aşağıda verilen şartlar ile başvuru linki üzerinden işlem yapabilir.

İŞKUR genç istihdamı devam ediyor. İŞKUR kamu ilanları yayınlanarak 18 ile 29 yaşına kadar olan gençlere iş imkanı sunuyor. 9 ay süre ile istihdamı sağlanabilen gençler aynı zamanda deneyim şartını yerine getirmiş oluyor. Şuan yayında olan İEP günlük 89 TL ödemeli kursları sizlere sunuyoruz.

İzmir, Şanlıurfa, Balıkesir, Samsun, Bolu, İstanbul, Kocaeli, Ankara, Aydın, Batman, Şırnak ve Bolu şehirlerine istihdam sağlanıyor. Bu yerleştirmelerde ikamet şartı aranmaktadır. 31 Temmuz ve 10 Ağustos’a kadar ilan durumlarına göre başvurular devam ediyor. Başvuru yapacaklara aşağıda kolay erişim için link adresi sunulmuştur. Kişi açılan link adresine sadece ARA butonuna basarak ilanlara ulaşabilir.

İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

15 yaşını tamamlamış olmak,

İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

Emekli olmamak,

Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

İşbaşı Eğitim Programlarının Süresi

İşbaşı Eğitim Programı; günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir.

İşbaşı eğitim programı bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MEB Hayat Boyu Öğrenme Modüllerinin asgari süresinden az olmayacak şekilde ve diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmaktadır.

Siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda düzenlenecek olan işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş arası gençler için 9 aya kadar işbaşı eğitim programı düzenlenebilmektedir.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.