2 kamu üniversitesi İŞKUR ile 72 personel alıyor

2 kamu üniversitesi İŞKUR ile 72 personel alıyor

Kamu kurum ve kuruluşları dahilinde devam eden personel alımı süreçlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. 72 kişilik kontenjan ile iki üniversite tarafından işçi alımı ve Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı alındığı açıklandı.

Kamu üniversiteleri kapsamında yer alan personel alımı ilanlarına yenileri eklendi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş ilanları aracılığı ile yayımlanan istihdam ilanlarına göre farklı üniversiteler bünyesinde 72 kişilik alım yapılacağı açıklandı.

Yayımlanan personel alımı ilanlarında ön plana çıkan bilgilere göre; hem Burdur iş ilanları kapsamında hem de Isparta iş ilanları kapsamında çok sayıda personel alımı yapılacağı açıklanırken; ilgili başvuru süreçlerinin devam ettiği ilan edildi.

Burdur İş İlanları

Burdur ilinde hem akademik hem de kamu hizmeti çalışmalarına devam eden Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından 10 kişilik kontenjan dahilinde personel alımı yapılacağı ilan edildi.

İŞKUR aracılığı ile edinilen bilgilere göre; Beden İşçisi unvanı ile yapılacak olan kamu personeli alımı için adayların 21 Eylül 2020 tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

00005683885 numaralı ilan üzerinden İŞKUR resmi internet adresi üzerinden yapılacak olan personel alımları için online başvurular kabul edilmektedir.

Adayların başvurularının geçerli olabilmesi için en az ilkokul ve en fazla önlisans mezunu olması gerekirken; 18-40 yaş aralığındaki adaylar tercih edilecektir.

Başvuruların akabinde MAKÜ Rektörlük Binası Konferans Salonu Merkez / BURDUR adresinde 23 Eylül 2020 saat 10:00’da kura çekimi yapılacaktır.

Isparta İş İlanları

Isparta ilinde faaliyetlerine devam eden Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından 62 kişilik kontenjan dahilinde personel alımı yapılacaktır.

Yüksek sayılı kontenjan ayrılan personel alımları için bir tane unvan dahilinde işlem yapılacak olup; adayların Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı unvanı ile görevlendirilecekleri beyan edilmektedir.

18-35 yaş şartı aranan başvurular için adayların; Sağlık Bakım Teknisyeni, Hemşire Yardımcılığı, Engelli Bakımı, Ebe Yardımcılığı, Hasta ve Yaşlı Bakım alanlarından lise mezunu olmaları talep edilmektedir.

21 Eylül 2020 tarihine kadar 00005686006 numaralı İŞKUR iş ilanı ile online başvurular devam edecektir. Başvuruların akabinde Süleyman Demirel Üniversitesi Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde 28 Eylül 2020 saat 14:00’de kura çekimi yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.