1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Taban Puanları Açıklandı
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Taban Puanları Açıklandı

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Taban Puanları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan başvurular sonrasında taban puanlar açıklandı.

A+A-

Branşlara Göre Taban Puanlar
Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başvurular tamamlandı ve yapılan başvurulara göre taban puanlar belirlendi. Buna göre hangi bölümden en düşük kaç puanla sözlü sınava girileceği de netleşmiş oldu. Örneğin adalet bölümünden başvuruda bulunan adaylardan en düşük 81,28 puan ile sözlü sınava girmek mümkün olacak. Okul öncesi öğretmenliğinde bu puan 72,35 özel eğitimde 50,04 rehberlik bölümünde 75,98 sınıf öğretmenliği alanında ise 67 olarak tespit edildi. 

Bu taban puanların üzerinde bir puana sahip olan adaylar sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Sözlü sınavdan en az 60 ve üzeri puan alanlar tercih yapma hakkına sahip olacak. En yüksek puandan en düşük puana doğru atamalar gerçekleştirilecektir. Adayların tercih sıralaması atanacakları yerde önemli bir rol oynayacaktır.

Mülakat sınavına girecek adayların mesleki bilgi birikimleri ile birlikte temsil kabiliyetleri de test edilecektir. Böylelikle tüm aşamaları geçen adayların atamaları yapılacak. Atanan öğretmenler sözleşmeli statüde istihdam edilecektir. Sürelerin tamamlanmasının ardından ise kadroya geçişleri yapılacaktır. Böylelikle diğer kadrolu öğretmenlerin sahip oldukları haklara kavuşacaklardır. Ancak kadrolu olana kadar tayin ve nakil gibi birtakım haklardan mahrum kalacaklarını da ifade etmek gerekir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.