20 Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi BTK Alacak

20 Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi BTK Alacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 20 güvenlik görevlisi alımı ve temizlik görevlisi alımı yapacak. Başvuruları internetten kolay yapılacak alım daimi statüde mi? BTK başvurular nereden ve nasıl yapılacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İŞKUR üzerinden yayınladığı ilanda 20 güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı yapacağını ilan etti. Başvuru yapacaklar için korona süreci göz önüne alınarak internet ortamında yapılması istenmektedir. BTK güvenlik alımı ilan detayları şöyle verildi.

Güvenlik görevlisi alımı 8 kişi için 00005686621 iş ilan numarası olarak verilmiştir. 4 kişi için ayrı olarak 00005686624 iş ilan numarası olarak yayınlandı.  Temizlik personeli alımı 00005686659 iş ilan numarası olarak verildi.

guvenlik.jpg

Başvurular İŞKUR’un internet sitesinden 17/09/2020 - 21/09/2020 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Ülkemizde de görülmekte olan KORONAVİRÜS- COVID-19  salgını  nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla  başvuru şartlarını taşıyan adaylar,  İŞKUR internet sitesinden İŞUR internet adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden  başvurularını yapacaktır.

Türk vatandaşı olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Anayasal düzen ve bu düzenin işleyişine, özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak. Askerlik ile ilişiği bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışma durumunda bir engel durumu olmaması gereklidir. Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi ve/veya kronik hastalığının bulunmaması gerekmektedir. Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen ve tercih ettikleri görev unvanlarına ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımaları gerekmektedir.

Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Güvenlik Görevlisi Alımı (Silahlı) 8 kişi: En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 18-30 yaş aralığında olmak, 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanunun 14üncü maddesinde belirtilen özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak (yükseköğretim kurumlarının güvenlik ile ilgili fakülte ve yüksekokullarından mezun olanlar için güvenlik temel eğitimi şartı aranmaz). Ankara il sınırları içerisinde ikametgah etmek şartı aranmaktadır.

Temizlik personeli alımı 8 kişi için: En az İlköğretim mezunu olmak, 18-30 yaş aralığında olmak. Ankara il sınırları içerisinde ikametgah etmek şartı aranmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum