20 Ocak Çarşamba Tatil Olan İller Güncel Liste

20 Ocak Çarşamba Tatil Olan İller Güncel Liste

Yoğun kar yapışı ve soğuk havanın etkisini artırdığı ülkemizde, kamuda çalışan engelli ve hamile çalışanların durumları göz ardı edilmiyor.

Soğuk ve yağışlı havadan olumsuz etkilenen çalışanlar grubunda yer alan engelli ve hamile çalışanlar için idari izin haberleri birbiri ardına gelmeye devam ediyor.

Hangi illerde idari izin kararı alındı

Son olarak Zonguldak ve Bartın ilinde yoğun kar yağışı nedeniyle engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılacağı bilgisi paylaşıldı.

Bartın’da son durum nedir?

Bartın'da yoğun kar yağışı nedeniyle engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacak.

Bartın Valiliği tarafından yapılan açıklama ile yoğun kar yağışı nedeniyle engelli ve hamile kamu personeli 20 Ocak 2021 günü idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İl merkezinde çalışan engelli ve hamile kamu çalışanlarının 20 Ocak 2021 Çarşamba günü idari izinli sayılması uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Zonguldak’ta son durum

Bilindiği gibi, Zonguldak Valiliği, yoğun kar yağışı ve gece oluşacak buzlanma sebebiyle il genelinde engelli ve hamile kamu çalışanlarının 18 Ocak 2021 Pazartesi günü idari izinli sayılmasının uygun görüldüğünü açıklamıştı.

Hava şartlarının olumsuz olarak devam etmesi sebebi ile Zonguldak'ta, 20 Ocak 2020 tarihi için özel ve resmi anaokullarının yanı sıra rehabilitasyon merkezleri ve kreşlerde yüz yüze eğitime bir gün süreyle ara verileceği, engelli ile hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı bildirildi.

Valilik açıkladı

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, kentte yoğun kar yağışı, buzlanma ve don olayı beklendiğinden ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla bazı kararlar aldı.
Buna göre, özel ve resmi anaokullarının yanı sıra rehabilitasyon merkezleri ve kreşlerde yarın yüz yüze eğitime bir gün süreyle ara verilerek uzaktan eğitimle devam edilecek.

Ayrıca, merkez ve ilçelerde görevli engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.