2018/2019 Yılı Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Alımı

2018/2019 Yılı Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Alımı

Milli Savunma Üniversitesi 2018 ve 2019 eğitim öğretim yılı için Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları ile Astsubay MYO Meslek Yüksekokullarına öğrenci alımı yapılacağı açıklandı.

Milli Savunma Üniversitesi tarafından 2018/2019 eğitim öğretim yılı için öğrenci alımları gerçekleştiriliyor. Başvurular internet ortamından online olarak 11 Mayıs 2018 bitimine kadar yapılacaktır. Ön başvurular ÖSYM tarafından online olarak alınacaktır. Hava Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Deniz Astsubay MYO, Kara Harp Okulu, Kara Astsubay MYO ile Hava Astsubay MYO alımı yapılacak yerler.

Millî Savunma Bakanlığı Üniversitesine Öğrenci Alımı DHO Deniz Harp Okulu’na, DAMYO Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na öğrenci alımı yapılacaktır.

HHO Hava Harp Okulu’na, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na Öğrenci Alımı yapılacaktır.

KHO Kara Harp Okuluna, KAMYO Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na Öğrenci temini yapılacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Alımı tüm bölümlerden tek sayfada yapılmaktadır.

Başvuracaklarda aranan şartlar: Vatandaşlığın T.C. bünyesinde olması, Hava Harp Okulu 2018 kesin kayıt işlemleri öncesinde lise ya da dengi herhangi bir okuldan mezun olmak ayrıca 2017 veya 2018 yılında lise ve dengi bir okuldan mezun olmak veya olabilecek. En çok 20 yaşında olmak. Erkeklerde en az 162 cm ve kadın adayların da 149 cm boya sahip olması, boy ve kilo oranlarının dengesiz olmaması gerekmektedir. Eğitimlerden başarılı şekilde geçmek. Evli olmamak, ayrıca nikahsız şekilde bir kadın ya da erkekle birlikte yaşamamak. Çocuklu olmamak. Arşiv soruşturmasında olumsuz bir hal olmaması gerekmektedir. Yüz kızartıcı, hırsızlık, dolandırıcılık benzeri durumların olmaması gerekmektedir. Aftan dışarı çıksa bile bir suç olmaması gerekmektedir. Herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı bulunmaması gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.