2019 Dış Ticaret Eğitimi Ankara Kalkınma Ajansı’nda Başlıyor

2019 Dış Ticaret Eğitimi Ankara Kalkınma Ajansı’nda Başlıyor

Ankara’da hizmetlerine devam eden Ankara Kalkınma Ajansı bünyesinde yapılacak olan dış ticaret eğitiminin başlayacağı ilan edildi.

Üretim mekanizmaları dahilinde hem topraktan hem de yurt dışı anlamında üretilen emtianın ithalat ve ihracatını sağlayabilmek adına geliştirilmesi gereken projeler için eğitimler verilmeye ve bu projeler desteklenmeye devam ediyor.

Bu doğrultuda destek verilen alanların başında dış ticaret konusu hem ülke geneli için hem de milli hasılada yer almak isteyen yatırımcı ve girişimci adayların imkan bulabilmesi için önemli bir iş alanı olarak ön plana çıkıyor.

Ankara Kalkınma Ajansı Ticaret Eğitmi

Yaşanan son gelişmeler ile birlikte daha önce de kurum tarafından ilan edildiği üzere eğitimlere başlayacağını açıklayan Ankara Kalkınma Ajansı bünyesinde, bu doğrultuda dış ticaret eğitimi serisi düzenleneceği ilan edildi.

Dış Ticaret Eğitimleri Eylül 2019’da

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından ilan edildiği üzere dış ticaret eğitimi teması ile verilecek eğitimler Eylül 2019 döneminde gerçekleştirilecektir.

Eğitim Tarihleri 

Bahsi geçen eğitimler hafta sonu ve hafta içi olacak şekilde iki farklı dönem için hazırlanmış olup; 14-15, 21-22 ve 28-29 Eylül tarihleri arasında hafta sonları olmak üzere ilk grup ve 17-18-19, 24-25-26, Eylül olmak üzere de ikinci grup ile gerçekleştirilecektir.

Eğitimlerde ihracat borçlanma karşılığının güvenli tahsili usulleri ve bankacılık işlemleri, EXW, FOB, CFR, CIF, DDU ve tüm INCOTERMS klozları ve sigorta işlemleri ile birlikte uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri ve ihracatı teşvik sistemi alanlarında da uygulamalı olarak eğitimler sunulmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.