2019 e-YDS Sınavı Başvuru Duyuruları Yayımlandı

2019 e-YDS Sınavı Başvuru Duyuruları Yayımlandı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2019 e-YDS sınavına katılacak adaylar için başvuru duyuru ve tarihlerini yayımladı.

2019 senesinin ikinci yarısında ilk defa yapılacak olan ve fasılalı oturumlar halinde hem konular hem diller hem de elektronik ve matbu olarak ayrılarak farklı tarihlerde gerçekleştirilecek olan Yabancı Dil Sınavlarına ilişkin bilinmesi gereken hatırlatıldı.

Yapılan açıklamalara göre şu an için halihazırda işlemlerine devam edilen üç farklı Yabancı Dil Sınavı (YDS) başvuru süreci devam ediyor ve adaylar ilgili belgelerini ve başvuru ücretlerini ÖSYM resmi sayfası üzerinden yapmaya devam ediyor.

Haziran ayında 1 ve Temmuz ayında iki farklı oturumlar gerçekleştirilecek olan sınavların tamamı elektronik ortamda yapılacak olup; sınavların 7-8 ve 9. Oturumları gerçekleştirilmiş olacak.

29.6.2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan e-YDS 2019/7 sınavı için adaylar Almanca ve Fransızca dillerinden sınava tabi tutulacaklar.

6.7.2019 sınavı için ise adaylar Türkiye genelinde yabancı dil puanı isteyen her kurum ve kuruluşa temin edebilmek için İngilizce dilinden sınava katılım gösterecekler.

Son olarak ise 2019/9 e-YDS olarak gerçekleştirilecek sınav için adaylar Arapça ve Rusça dilleri üzerinden her dil için tek oturum halinde sınava tabi tutulmuş olacaklar.

Başvurular için süreç başlamış olup; ilgili adayların bankalar aracılığı veya ÖSYM resmi sitesinde yer alan kartı tahsilat bölümü aracılığı ile 240 TL sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.