1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. 2019 Güvenlik Korucu Alım İlanı – Jandarma Korucu Alım Başvuru Şartları
2019 Güvenlik Korucu Alım İlanı – Jandarma Korucu Alım Başvuru Şartları

2019 Güvenlik Korucu Alım İlanı – Jandarma Korucu Alım Başvuru Şartları

2019 yılı ilk güvenlik korucu alım ilanı yayımlanmıştır. Jandarma güvenlik korucusu alımı başvuru şartları ve şekilleri detayları haber içerisinde verilmiştir. KPSS istenmiyor ve en az okur yazar olması talep ediliyor.

A+A-

2019 güvenlik korucu alım ilanı yayımlandı. Jandarma güvenlik korucusu alım ilanlarına kimler hangi şartlarda başvuru yapabiliyor. Korucu alım başvuru şekli nasıl oluyor. İşte tüm bunların yanıtı. Doğanyol Kaymakamlığı Güvenlik Koruyucusu Alımı İlan detayları.

Malatya Valiliği (İdare ve Denetim Müdürlüğü)’nün 20.05.2019 tarih ve 8745 sayılı yazısına istinaden; Doğanyol Kaymakamlığınca dört (4) Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır. Alınacak Güvenlik Korucularının mahallelere göre dağılımı müracaatta istenilecek belgeler ve göreve alımda aranacak şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Alımla ilgili duyuru Kaymakamlık İnternet sitesi ile birlikte Doğanyol Belediyesi ve Kaymakamlık duyuru panosunda ilan edilecektir. Başvurular 31 Mayıs 2019 tarihine kadar başvuruda gerekli belgelerle birlikte Doğanyol İlçe Jandarma Komutanlığına yapılacaktır.

Dört (4)Kişilik Güvenlik Korucusu Alımı Yapılacak Mahallelere Dağılımı;

Göreve Alınacaklarda Aranılan Şartlar; T.C. Vatandaşı olmak. Askerliği Yapmış olmak. 30 Yaşından büyük olmamak eğer yeteri kadar müracaat olmazsa (40 Yaşını aşmamış olmak). Okur yazar olmak.

Kamu haklarından mahkum bulunmamak. Herhangi bir terör suçundan ceza almış olmamak. Görevlendirileceği mahallede ikamet ediyor olmak. Sağlık yönünden görevine engel olabilecek bir hastalığının bulunmaması gerekmektedir. Siyasi partiye üye olmamak. Mahalle muhtarı ve ihtiyar heyeti harici seçimle gelen bir görevde bulunmamak.

Dilekçe ile başvuru nüfus cüzdan fotokopisi. Vukuatlı nüfus kayıt örneği. Okur yazar olduğuna dair belge. Askerlik terhis belgesi. Sağlık sorunu olmadığına dair sağlık kurulu raporu (Tam Teşekküllü Sağlık Kurulu Raporu). 6 Adet vesikalık fotoğraf. Adli sicil belgesi. Mahallede oturduğuna dair ikamet belgesi olması gerekmektedir.

Damlı:1 Kişi, Gevheruşağı: 1 Kişi, Gökçe: 1 Kişi ve Gümüşsu: 1 Kişi alımı olarak toplam 4 güvenlik köy koruyucu alımı yapılıyor.

Diğer şehirler ilanlara çıktıkça sitemiz üzerinden yayımlanacak olduğundan takip sağlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum