2019 KPSS ile 20 Bin Kamu Personeli İstihdam Edilecek

2019 KPSS ile 20 Bin Kamu Personeli İstihdam Edilecek

Kamu Personeli olabilmek için 2019 KPSS sınavına giren adaylardan 20 bin kişi istihdam edilecek ve alımlar bu sene yapılacaktır.

2019 İstihdam Seferberliği ve işsizlikle mücadele kapsamında yapılacağı resmi makamlar ve merciler tarafından ilan edilen pozisyon ve unvanlar için gerekli işçi alımı ve kamu personeli alımı süreçleri devam ediyor.

Her ilan için ilgili bakanlıklar tarafından hem istihdam ofislerince hem de insan kaynakları birimince tespit edilen kriterler, ve kontenjanlar dahilinde hazırlanan başvuru kılavuzlarında yer alan bilgilere göre alımların kısa süre içerisinde yapılması öngörülüyor.

Kamu Personeli Alımı için 2 Merkezi Yerleştirme

Ülke genelinde farklı kurum ve kuruluşlarda yapılacak olan kamu personeli alımı süreci için 2 farklı merkezi yerleştirme süreci yaşanacağı ilan edildi.

Başvuru Şartları

Adayların toplamda takriben 20 bin kişiyi bulan kamu personeli alımı süreçlerinde başvuru yapabilmeleri için KPSS ve Mülakatsız olarak devam edecekleri süreç dahilinde, her kurumun kendi bünyesinde yayımladığı istihdam kılavuzlarında yer alan özel şartların tamamına uyumlu olmak kriterinin şart koşulduğu biliniyor.

Ekim ve Aralık Aylarında İstihdamlar Başlıyor

Bahsi geçen iki kamu personeli alımı süreci dahilinde ilki Ekim ayı ve ikincisi de Kasım ayında olmak üzere merkezi yerleştirmeler yapılacaktır. Bu minvalde ilk atama Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık olarak 18 bin kişilik alımları kapsamakla birlikte; ikinci alımlar ise yine Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 3 ile 12 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacak olan personel alımlarını kapsamaktadır.

İlgili sürece dair detayları öğrenmek için tıklayınız.

Kamu Personeli alımlarına dair gelişmelere erişmek için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum