1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. 2019 Yılı 35 Bin PÖH, JÖH, JÖPER JÖAK, EGM ve Jandarma Alım Şartlarında Kritik Talep
2019 Yılı 35 Bin PÖH, JÖH, JÖPER JÖAK, EGM ve Jandarma Alım Şartlarında Kritik Talep

2019 Yılı 35 Bin PÖH, JÖH, JÖPER JÖAK, EGM ve Jandarma Alım Şartlarında Kritik Talep

2019 Yılı 35 Bin EGM ve Jandarma PÖH, JÖAK, JÖPER, JÖH, Jandarma Komando alımı şartlarında kritik talep nedir? Yaş şartı istemi yanında hangi talep edildi.

A+A-

2019 Yılı 35 bin PÖH, JÖPER, JÖAK, JÖH, Jandarma Komando, EGM ve Jandarma alımlarında yaş şartı talepleri bulunmaktadır. Ayrıca yoğun bir şekilde ve kritik olarak ilkokul mezunlarının başvuru yapabilmesi olarak görülüyor.

PÖH alımları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılıyor. EGM PÖH alımları için bu süreçte kurs açmıştır. JÖPER, JÖOH, JÖAK mensupları gönüllü Jandarma Genel Komutanlığı subay astsubay ve uzman çavuş personeli arasından Foça Jandarma Komando Okulu’nda aldıkları eğitimin ardından 16 hafta süreyle alınan eğitimin sonunda seçilmektedirler. Bu birliğe katılmak isteyen jandarmalar, Jandarma Genel Komutanlığı’na dilekçe ile başvuru yapmaktadır. Yapılan değerlendirmenin ardından uygun görülenler JÖAK’ta atış, spor, mülakat testlerine giriyor.

Bu testlerde başarılı olanlar önce iki haftalık intibak eğitimine alınıyor. Eğitimin ardından Jandarma Komando Operasyon Taburu’nda 16 haftalık yoğunlaştırılmış yeterlilik eğitimi veriliyor. Eğitimler kapsamında tim üyeleri bina, uçak, tren ve kara araçlarından rehine kurtarmanın yanı sıra birçok eğitim alıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Jandarma Genel Komutanlığına bu yıl 27 bin 180 askeri personel alımının planlandığını bildirmişti. Alım bay ve bayan adaylar arasından yapılacaktır. Adaylarda aranacak bazı şartları aşağıda sunuyoruz. Diğer alım şartları olan öğrenim durumu, KPSS durumu ve şehirlere kadro dağılımı yayınlandığı zaman sitemiz üzerinden askeri alımlar sekmesinden takip edebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, başvuru yapılan yılın 1 Ocak tarihi itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde belirtilen şartları taşımak, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun “Genel Ahlaka Karşı Suçlar” başlıklı Yedinci Bölümdeki suçları işlememiş olmak, bu suçlardan hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum