1. HABERLER

  2. HABER

  3. 2019 Yılı Memur Alımı Belirleniyor! Kamu Kurumları Dolu Boş Kadrolar
2019 Yılı Memur Alımı Belirleniyor! Kamu Kurumları Dolu Boş Kadrolar

2019 Yılı Memur Alımı Belirleniyor! Kamu Kurumları Dolu Boş Kadrolar

2019 yılı memur alımı belirleniyor. 41 farklı kuruma ait dolu boş kadro değişiklikleri Cumhurbaşkanının onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan ilan ile ihtiyaç durumları araştırılıyor.

A+A-

2019 yılı memur alımı belirleniyor. Kamu Personeli Alımı merkezi atama için ön hazırlık gibi ve kadroların belirlenmesinde önemli bir rolü olan kadro doluluk ve müsaitlilik durumlarına bakılıyor. 13 Nisan 2019 tarihi itibari ile dolu ve boş kadrolar resmi gazetede yayımlandı.

Yeni hükümet sisteminde kurumların dolu boş kadro değişiklikleri de Cumhurbaşkanı onayına tabi tutulmuştur. Bugün yayımlanan Resmi Gazete’de 41 kurumun kadro değişiklikleri yer aldı.

Kamu kurum ve kuruluşları personel ihtiyacını belirledikten sonra Devlet Personel Başkanlığı’na bildirir. Alınacak olan personelin sayısı, kıdem ve derecesi belirtilir. DPB tarafından personel alımı için ilana çıkılır. Alım yapılacak olan genel ve özel şartlar ile alım usulü de açıklanır. İlanda personel alımına ilişkin tüm ayrıntılar açıklanır. Başvuracak olan adaylar tüm ayrıntıları buradan öğrenerek, şartları sağlayıp sağlamadıklarını görebilirler.

Başvuru tarihi, sınav usulü ve zamanı gibi ayrıntılar ilanla netleştirilir. Daha sonra alım yapılacağı DPB üzerinden ilan edilir. İlan Resmi Gazete’de de yayımlanır. İlandan itibaren 15 gün içinde başvurular alınır. Başvurular alındıktan sonra ilanda belirtildiği gibi süreç işleyecektir. Yazılı, sözlü sınavlardan sonra başarılı olan kişiler kadroya alınacaktır.

Resmi Gazete’de yayımlanan boş kadrolar 41 kuruma ilişkindir. YÖK gibi pek çok personel ihtiyacı olan kurumlar ise yoktur. Bu da demek oluyor ki boş dolu kadro değişiklikleri Resmi Gazete’de yayımlanmaya devam edecektir. Önümüzdeki günlerde çıkacak olan gazeteler takip edilerek boş kadrolar görülebilecektir.

Alımlar yayımlandığı zaman sitemiz veya cep uygulamamızda bulabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler