1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. 2019 Yılı Tediye Ödeme Tarihi
2019 Yılı Tediye Ödeme Tarihi

2019 Yılı Tediye Ödeme Tarihi

Memurlar tarafından 2019 yılı tediye ödemeleri tarihi ne zaman yapılacak sorusu soruluyor. İlave tediye ödemeleri bekleniyor.

A+A-

Kararnamenin henüz yayınlanmamış olması, memurların kafasında soru işareti yarattı. Kararnamenin yayınlanması için ay sonu bekleniyor. İlave Tediye Ödemesi Bekleniyor!

Kamu işçileri tediye ödemelerini bekliyor. Özellikle kadroya alınan taşeronlar olmak üzere ilave tediye ödemesi bekleyenler yüz binlerce işçi. Peki, ödemeler ne zaman olacak? Yapılan bazı haberlere göre 7 Ocak 15 Ocak arasında tediye ödemelerinin yapılacak olduğuna dair duyum alındı. Ancak bununla ilgili resmi bir açıklama yapıldı.
2018 yılında tediye ödemeleri ne zaman yatırıldı?

Evet, bakıldığında geçtiğimiz yılın tediye ödemelerinin 26 Ocak’ta yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi sonrasında ödendiğini görüyoruz. Ne zaman yatırılacağı hususunun dışında, ödemelerin ne kadar yapılacak olduğu da soru işareti.

Geçtiğimiz Yılların Tediye Ödeme Tarihleri; Yıllara göre analiz yapıldığında, tediye ödemelerinin Ocak ayı için genel olarak ay sonu yapıldığı görülüyor. Uzun bir dönem 31 Ocak’ta ödeme yapılmıştır. 30 Ocak, 29 ocak gibi tarihlerde de ara ara ödemenin yapıldığı görülüyor.

Ancak 2018 yılına bakıldığında, tediye ödemeleri için 26 Ocak gösterilmiş. Bu sebeple ödemenin ne zaman yapılacağı konusunda erken beklenti söz konusu. 2019 yılı tediye ödemeleri tarihi açıklanması, kararname sonrasında olacaktır. Henüz resmi bir açıklama gelmemiştir. Tediye ödemeleri tarihi netleştiğinde, tarih tarafınıza sunulacaktır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.