2019/2 Sınav YMM Başvuruları Alınacak

2019/2 Sınav YMM Başvuruları Alınacak

Resmi Gazete 29 Mayıs 2019 da yayımı ile yapılacak sınav hakkında kılavuz ilan edildi. 2019/2 YMM sınav başvuru şartları ve tarihleri paylaşıldı.

29 Mayıs 2019 Resmi Gazetede yayımlanarak ilan edildi. 2019/2 sınavı olarak YMM başvuru şartları ve tarihleri paylaşıldı. Yeni Sınav Yeminli Mali Müşavirlik Sınav Tarihi ve Başvuru Şartları Açıklandı.

Yeminli Mali Müşavirlik sınav ilanı resmi gazetede yayınlandı. YMM sınavına kimler katılabiliyor? YMM sınav tarihi ne zaman? Nerede yapılacak? Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odası Birliği tarafından yapılan ilan ile Yeminli Mali Müşavirlik belgesi almak isteyen meslek mensupları için sınav ilanı yapıldı.

YMM Sınavına Ne zamana Kadar Nasıl Başvurmalısınız. 2019/2. Dönem YMM sınav tarihleri 22 Ağustos- 1 Eylül tarihlerinde olup sınava ilk kez katılacaklar için son başvuru tarihi 17 Haziran 2019 dur. YMM sınavına daha önce girmiş tekrar girecek olanlar için başvuru tarihi 17 Haziran 2019 ile 17 Temmuz 2019 dur.

Sınava ilk kez katılacak olan adaylar kılavuzda yer alan internet adresinden ön başvuru yapması ve başvuru belgesini sınav başvuru dosyası ile son başvuru tarihine kadar başvuru dosyasını kargo veya PTT ile TÜRMOB Temel eğitim ve staj merkezi başkanlığı Dikmen cad. No: 562 Çankaya /Ankara adresine gön göndermeleri gerekmektedir.Tekrar sınava katılacak adayların belirtilen adresten başvuru yapmaları yeterlidir.

2019/2 sınav başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.