2020 JGK Korucu Alımı! Kaymakamlıklar Güvenlik Korucusu Alımı Başvuruları

2020 JGK Korucu Alımı! Kaymakamlıklar Güvenlik Korucusu Alımı Başvuruları

Türkiye’de farklı şehirler güvenlik korucusu alımı ilamları yayınlayarak adaylara duyurulmuştu. İşte Jandarma ve Kaymakamlıklar tarafından alımı yapılacak olan korucu alımı ilanları ve başvuru şartları detayları…

Türkiye genelinde korucu alımları için yeni ilanlar yayımlandı. Farklı şehirlerde başvuruları devam eden 29 Haziran ve 3 Temmuz 2020 tarihinde başvuruları sona erecek ilanları detaylandırdık. Kaymakamlıklar ve Jandarma bünyesinde kimler hangi şartlarda başvuru yapabileceği detaylarını sunuyoruz.

2020 yılı korucu alımı henüz başvuru yapmamış olan adaylar için bir kez daha ilanlar tamamını sizlere sunduk.

İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde alımı yapılan Güvenlik Korucuları çeşitli kaymakamlıkların ve mahallelerin korunması amacı ile güvenlik korucusu alımları yapılıyor.

jgk-jandarma-kaymakamlik-guvenlik-korucusu-alimi-2020-yili.jpg

Korucu alımı başvuru şartları;

Güvenlik Korucusu olmak isteyen adayların aşağıdaki nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,  Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, En az ilköğretim mezunu olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 40 yaşından büyük olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
Alım yapılacak ilçelerde ikamet ediyor olmak, Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, Siyasi parti üyesi olmamak, Köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak,

Başvurular;

İlgili kaymakamlıklara memur alımı için adaylar başvurularını şahsen ilanın verildiği Kaymakamlıklara yapmaları gerekmektedir. Başvurular İLAN VEREN ADRESE ŞAHSEN yapılacak.

Jandarma korucu alımı yapan Kaymakamlıklar:

Ülke genelinde farklı kaymakamlıklar Güvenlik Korucusu alımı için ilan yayımladılar. Geçtiğimiz gün yayımlanan ilanlar için başvurular devam ediyor. İşte alım yapacak kaymakamlıklar.

Sason Kaymakamlığı: 45 korucu alımı başvuruları alıyor.

Çatak Kaymakamlığı: Atlıhan Mahallesi 1, Dokuzdam Mahallesi 2, Övecek Mahallesi 1, Sırmalı Mahallesi 1, Korulu Mahallesi 2, Görentaş Mahallesi 2, Hacı Osman Mahallesi 1 ve Alacayer Mahallesi 16 olmak üzere toplamda 26 Korucu alınacak. - son başvurular 03 Temmuz 2020.

Mazgirt Kaymakamlığı: 22 Güvenlik korucusu alımı son başvuru 29 Haziran 2020

Pertek Kaymakamlığı: 22 kişi için son başvuru 29 Haziran 2020

Pülümür Kaymakamlığı: son başvuru 29 Haziran 2020

Çemişgezek Kaymakamlığı: son başvuru tarihi 29 Haziran 2020

Ovacık Kaymakamlığı: son başvuru 29 Haziran 2020

cep uygulaması ile anlık ve Facebook ile takip edebilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum