2020 Kamu Personeli İlanı: Ticaret Bakanlığı sınav ile 30 memur alıyor

2020 Kamu Personeli İlanı: Ticaret Bakanlığı sınav ile 30 memur alıyor

2020 kamu personeli alımları için hazırlanan başvuru kılavuzları, yıl sonunun gelmesi ile birlikte artarak yayımlanmaya devam ediyor. Ticaret Bakanlığı bünyesinde 3 farklı kadroda toplamda 30 memur alımı yapılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşları dahilinde yapılması beklenen memur alımı istihdam süreçleri dahilinde bakanlık kamu personeli ilanları büyük bir ilgi ile takip edilmeye devam ediyor. Son olarak Ticaret Bakanlığı kılavuz yayımladı.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımları

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında görevlendirileceği açıklanan ve Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci ve 9 uncu dereceli olmak üzere kadrolu kamu personeli olarak görevlendirileceği beyan edilen personel adayları için unvan ve kontenjan bilgileri açıklandı.

Unvan ve Kadro Bilgileri

Ticaret Müfettiş Yardımcısı kadroları için bu yıl memur alımı yapacağını açıklayan Ticaret Bakanlığı dahilinde; Dış Ticaret Grup Başkanlığı için en fazla 5 kişilik alım yapılacak olup; ayrıç Gümrük Grup Başkanlığı için en fazla 10 kişilik alım yapılacaktır.

İlgili güncel başvuru kılavuzunda yer alan kontenjan bilgilerine göre son olarak İç Ticaret Grup Başkanlığı bünyesinde de memur alımı yapılacak olup; Ticaret Müfettiş Yardımcısı unvanınd en fazla 15 kişilik alım daha yapılacağı beyan edilmektedir.

Başvuruların akabinde giriş sınavı uygulaması yapılacaktır.

Başvuru Süreci

4 Aralık 2020 Resmi Gazetesinden ilan edilen Ticaret Bakanlığı kamu personeli alımı kılavuzuna göre; adayların başvuru yapacakları tarih ilk olarak 9 Aralık 2020 tarihinde başlayacaktır. Her aday için geçerli olmak üzere bakanlığı resmi internet adresi üzerinden başvurular alınacak olup; en geç 18 Aralık 2020 tarihine kadar başvurular devam edecektir.

Elden yapılan veya posta yolu ile teslim edilen başvuru evrak teslimleri geçersiz sayılacaktır.

Sınav Bilgileri

Dış Ticaret Grup Başkanlığı için beyan edilen sınavlar 23-24 Ocak 2021 tarihinde yapılacak olup; 6-7 Şubat 2021 tarihinde Gümrük Grup Başkanlığı sınavları ve ayrıca 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde de İç Ticaret Grup Başkanlığı sınavları yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki kamu personeli olmak genel başvuru şartlarını haiz olması beklenirken; aynı zamanda Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olan adayların başvuruları geçerli sayılacaktır.

KPSS P48 puan türünden en az 80 almış olan adayların belgeleri ile başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum