2020 KPSS Yerleştirme Takvimi Açıklandı

2020 KPSS Yerleştirme Takvimi Açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, 2020 KPSS yerleştirme takvimini açıkladı. Açıklanan duruma göre lise, önlisans veya lisans mezunu adaylar hangi tarihlerde sınava gireceği verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 KPSS merkezi yerleştirme takvimini açıkladı. Bu sene yapılacak lisans KPSS’ye lisans mezunu olan adaylar katılacaktır. Başvurular 5-20 Mayıs tarihleri arasında alınacaktır. Sınavlar ise birkaç oturum halinde yapılacaktır.

Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri alan sınavı 19 Temmuz'da yapılacaktır. KPSS A alan bilgisi sınavı 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacakken, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı da 9 Ağustos'ta yapılacak.

Önlisans KPSS sınavına girecek olan adaylar için başvurular 12-25 Ağustos tarihleri arasında alınacaktır. Ön lisans KPSS sınavı ise 18 Ekim’de yapılacaktır.

Ortaöğretim mezunları ise ortaöğretim KPSS sınavına girecektir. Bu sınava girmek isteyen adaylar 21 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında başvurularını yapacaktır. Sınav ise 8 Kasım tarihinde yapılacaktır. Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavına girmek isteyen adaylar 29 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında başvuru yapacaktır. Sınav ise 22 Kasım'da yapılacaktır.

Yerleştirme İşlemleri; 2020 yılında aynı zamanda geçtiğimiz senelerdeki KPSS puanları ile yerleştirmeler yapılacaktır. İlk yerleştirmeler için başvurular 1 9 Mart’ta başlayacak ve 29 Mart’ta sona erecektir.

KPSS-2020/1 için kurumlar, yerleştirme taleplerini 9 Mart-29 Mayıs tarihleri arasında bildirecek, adaylar tercihlerini 14-21 Temmuz tarihlerinde yapabilecek. KPSS-2020/2 için ise kurumlar taleplerini 10 Ağustos'tan 30 Ekim'e kadar bildirebilecek, adayların tercih işlemleri 17-24 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.