1. HABERLER

  2. HABER

  3. 2022 Aylığı ile Karşılıksız Ayda 724 TL Destek Fırsatı
2022 Aylığı ile Karşılıksız Ayda 724 TL Destek Fırsatı

2022 Aylığı ile Karşılıksız Ayda 724 TL Destek Fırsatı

Vatandaşlara sunulan hizmet ve yardımların dışında yer alan 2022 Aylığı ve devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşların öncelendiği hibe ve destek ödemeleri için merak edilen bilgiler nelerdir. Detaylar haberimizde.

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti’nde devlet ile vatandaşların arasında bir köprü olarak vazife gören maddi destek ve hibe ödemelerinde detaylı bilgilere sahip olmayan vatandaşlar, 2022 aylığı dahil olmak üzere faydalanabilecekleri birçok maddi yardımdan faydalanamıyor.

Yapılan araştırmalar ve kanunen sabit olduğu tespit edilen incelemeler sonucunda devlet tarafından vatandaşlara sunulan hibe ve desteklerin de ayda 724 TL’ye varana kadar çıktığı bildiriliyor.

Bu Ödemelerin Başında 2022 Aylığı Geliyor

Bahsi geçen ödemelerin başında devlet tarafından belirlenen ve 2022 aylığı olarak kayıtlara geçen hibe ve destekler yer alıyor.

Öncelikli olarak bilinmesi gereken nokta; 2022 aylığı dahilinde 5 farklı ödemenin yapılıyor olmasıdır. Bu ödemeler ise; Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, yüzde 70 üzerindeki engelli aylığı, 18 yaşın altındaki engelli aylığı ve silikozis aylığı olarak geçmektedir.

Bir aile dahilinde hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık geliri 609 liradan az olduğu takdirde; gerekli şartların sağlanması durumunda yaşlılar için ödenen devlet yardımı 637 TL olurken; engelli vatandaşlar için ödenen ücret ise kademeli olarak 483 TL ile 724 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Başvuru yapacak olan vatandaşların kurum tarafından belirlenen tüm şartları sağlaması ve SGK’ya başvuru yapması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.