21 Bin 733 Polisin Nakli ve 42 Bin Polisin İPKA Talebi

21 Bin 733 Polisin Nakli ve 42 Bin Polisin İPKA Talebi

Polis memurlarının görev yerlerinde talep ettikleri değişiklik ile görev yerlerinde değişiklik yapılmaması durumu olan ipka talepleri sonuçlandı.

Türkiye genelince merkezi atama ve usuller neticesinde belirlenen ve memurların hem nakil hem de görev yerlerinde değişiklik talep etmeme durumlarının baz alındığı çalışmalar sona erdi ve ilgili polis memurlarının hem ipka hem de nakil sonuçları karara bağlandı.

Konu ile ilgili olarak emniyet genel müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre ilgili sonuçların belirlenebilmesi için bir süredir çalışmaların devam ettiği ve bugün itibari ile nihai neticelerin belirlenerek online sistem üzerinden erişime açıldığı ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada yer alan ifadelerde; 2019 Yılı Genel Atamaları dahilinde Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbe ve unvanlarındaki 21.733 polis memurunun atama ve yer değiştirme işlemi tamamlandığı açıklandı.

Yapılan açıklamadaki detaylı rakamlara göre ise; 1. hizmet bölgesinden 2. hizmet bölgesine 9.931 polis memurunun nakledildiği; 2. bölgesinden 1. hizmet bölgesine ise 10.786 polis memurunun nakledildiği ilan edildi. 

Ayrıca; 2. hizmet bölgesinden 2. hizmet bölgesine 1.016 memurun atama işlemleri gerçekleştirilmiş olup; 42.421 polis memurunun ise ipka taleplerinin kabul edildiği resmen beyan edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.