1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 2200 Ek Gösterge ile Emeklilik Halinde Hakları
2200 Ek Gösterge ile Emeklilik Halinde Hakları

2200 Ek Gösterge ile Emeklilik Halinde Hakları

2200 ek göstergeden yararlanırken emekli olan memurun ikramiye ve emekli maaşı gibi hakları ne olacaktır? Aylık ve Taban Sayıları Artacak...

A+A-

Memura yapılacak olan 2019 Temmuz zammından sonra 1 Temmuz 2019 tarihinden geçerli olmak üzere aylık ve taban aylık katsayıları aratacaktır. Bu durum emeklilik haklarında iyileşme olarak yansıyacaktır. 15 Haziran – 14 Aralık tarihleri arasında emekli olan kişiler bu iyileşmeden yararlanacaktır. Şu anki enflasyon oranlarına göre %6’nın üzerinde bir artış bekleniyor. 

Lisans ve önlisans mezunu olan ve 1. dereceye ulaşan devlet memurları 2200 ek göstergeden yararlanacaktır. Şube müdürü, şef, programcı, araştırmacı gibi memurlar 2200 ek göstergeden yararlanır. 14 Haziran 2019 tarihine kadar emekli olan memurların hakları bellidir. Sonrasında emekli olanların hakları ise bir tık daha fazla olacaktır. 

25-40 yıl arasında çalışması olan memurlar emekli olabileceklerdir. 1/4 seviyesinden emekli olan memurların emekli maaşları ve ikramiyeleri hemen hemen bellidir. 25 yıl çalışıp emekli olan kişi 3 bin lira civarında emekli maaşı alırken, 95 bin kadar da emekli ikramiyesi alabilir. 40 yıllık çalışması olan memur ise 3.600 lira maaş alırken, 150 bin lira kadar da emekli ikramiyesi alacaktır. Bunlara ek olarak ayda 100 TL kadrosuzluk tazminatı alınabilir. Ayrıca ek ödemeler ile de miktarlar cüzi şekilde değişebilir ancak genel tablo bu şekildedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum