1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. 23 Mayıs 2020 Bakanlık Atama Kararları Yayımlandı
23 Mayıs 2020 Bakanlık Atama Kararları Yayımlandı

23 Mayıs 2020 Bakanlık Atama Kararları Yayımlandı

Resmi Gazete yayımlanan atama kararlarına yenileri eklendi. 23 Mayıs 2020 atama kararları dahilinde yayımlanan bilgilere göre DSİ, Ticaret Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı dahil birçok kurum ve kuruluşta yeni görevlendirmeler ilan edildi.

A+A-

Bürokratik çerçevede hazırlanan atama ve görevden alma kararlarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Resmi Gazetede yayımlanan kararlar dahilinde birçok kurum, kuruluş ve bakanlık bünyesinin çeşitli kademelerinde görev değişikliği ve yeni atamaların yapıldığı ilan edildi.

Bakanlık Atamaları

Bakanlık atamaları dahilinde; Adalet Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve spor Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı kararları yayımlandı.

Adalet Bakanlığı içerisinde; Ömer ALKAN, Akın KAVİ, Hakan VAPUR, Fatih TUNCER, Mevlüt KARATAŞ, Özgür DUĞAN, Ahmet Murat KAYNARSOY, Şahin KAPLAN, Suzan UNAT, Erhan DİLBAZ ve Bertan SARAÇ isimlerinin Adalet Müfettişliklerine atandığı ilan edildi.

Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet VARGÜN’ün görevden alındığı açıklanırken; Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Açık bulunan Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet BAYKAN’ın tandığı ilan edildi.

Tarım Bakanlığı içerisinde Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne; Ergün DEMİRHAN’ın atandığı açıklanırken; Ticaret Bakanlığı  Personel Genel Müdür Yardımcılığına İbrahim Ethem ÇAKIR atandı.

MSB bünyesinde alınan kararlara göre; Tersaneler Genel Müdürlüğü görevine Emre DİNÇER atanırken; DSİ bünyesinde  İzmir 2. Bölge Müdürü Hayati ÇELENK, - Eskişehir 3. Bölge Müdürü  Hayrettin BAYSAL ve Kars 24. Bölge Müdürü  Nesip ÖZDEN görevden alındı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Haberler