24 Dönem Parkur Süreleri Neden Kısaldı - POMEM Parkur, FYT

24 Dönem Parkur Süreleri Neden Kısaldı - POMEM Parkur, FYT

24.Dönem POMEM fiziki yeterlilik sınavı parkuru neden kısaldı. Sınav aşamaları ve puanlama sistemi ayrıntılı şekilde verilmiştir.

24.dönem POMEM parkur sınavı süresi neden kısaldı. POMEM fiziki yeterlilik, parkur ve mülakat olmak üzere puanlama sistemi ayrıntılı şekilde verilmiştir.

2017 Yılı 21. Dönem POMEM Fiziki Yeterlilik Sınavında Kadın adayların 51 saniyede tamamlamaları gerekmektedir  43 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan kadın adaylar 100 tam puan alırlar.

Aynı Şekilde 22. Dönem POMEM Alımlarında da en düşük 51 yapan 60 puan 43 saniye ve altında yapanlar ise 100 puan alırlardı.

Bayanlarda Parkur Sürelerini Kısaltmanın en büyük nedeni başvuru sayısının fazla olmasıdır.

22. Donemde mezun olanlar arasında KPSS 70 Önlisans olup ta Spor Parkuru Yüksek olan çoğu aday kazandı.

KPSS 75 olup ta Sporu kotu 60 olan Önlisans bir çok aday sıralamaya giremedi. Parkurdaki yapabileceğiniz 1 saniye bile size 1.25 puan ham puan kazandırıyor. Bu 1.25 puan sizi en az 150 200 kişi arasında öne alıyor. Çünkü Önlisans ta spor çok önemli alınacak sayı hem çok az hem de sporda ve KPSS de puanlar genelde aynı mülakatta ise görevli amirler ve okul müdürleri parkurdaki yapmış olduğunuz. Performansı göz önüne alıyor. Sporda 100 yapan biriyle sporda 60 yapan bir kişiye karşı tavrı da farklı olur.

Parkur %25 önemi olması çoğu kişiyi aldatıyor. Parkur yapmamakta iyi kazanma ihtimali olur gözüyle bakıyor.

Hep bu mantıkta KPSS sınırda olan biri ortalaması tek yükselteceği bireysel alan parkurdur. Parkur ne kadar iyi yaparsa mülakatta bir hata yapmadığı sürece öndedir. 1 saniye yüzüne binlerce kişi hayalinden oluyor.

Gördüğünüz gibi Güven masası için alınacak POMEM Bayan alımımda spor mülakat süresini kısaltılmak uygun görülmüş. Bunun nedeni POMEM Güven Masasına başvuru sayısı yüksek olmasıdır. Parkur ve mülakat bu alımlarda büyük rol oynayacaktır.

Önlisans KPSS bu yıl yapılmış olması hem başvuran sayısını artırmıştır. İstenilen başvurunun fazlası bir başvuru ile baş başa kalındığı için süreyi kısaltıp parkurdan elenme sağlanacaktır.

Parkur %25 etkilidir.

KPSS %25 etkilidir.

Sözlü mülakat %50 etkilidir.

Sözlü Mülakat çok önemli Gözükebilir ama işin asıl elenme safası spor mülakatıdır.

KPSS 75 olan birisinin etkisi %25 ve bir defa girilip alınan sınavdır. Parkur ise kendini geliştirirsen orada daha yüksek puan almak senin elinde olur %25 de bu etkilidir. KPSS puanına asla bir değişiklik hakkin yoktur 70 aldıysan 70 kalır %25 baz alınır.

Bayan başvuru sayısı zaten çok asıl eleme parkurdan düşük alanlardan olacaktır. Sürelerin kısaltılması da bu yüzdendir elemeyi çabuk yapabilmek için. 100 alan bir bayan adayla ham olarak 25 puan eklenir genel puana.

60 puan alan bir bayanda 15 ham puan alır ve arada oynayan bu 10 puan çok önemlidir. Çünkü bu 10 puan genel parkur mülakat KPSS puana etki edecektir.

Şu anki bayan parkur süreleri Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru kadın adayların 50 saniyenin yukarısında tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 42 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan kadın adaylar 100 tam puan alırlar.

Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar yönetmelik gereği başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavında 60 puanın altında alan adaylara “0” sıfır puan verilir. Elenir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum