24 Haziran 2019 Bugün Hangi Öğretmenler İdari İzinli Olacak

24 Haziran 2019 Bugün Hangi Öğretmenler İdari İzinli Olacak

Kamu işleri ve devlet hizmetlerinde ekstra görevler ile görevlendirilen öğretmenler, görevden bir iş gün sonra izinli sayılıyor.

Türkiye genelinde geçerli olan ve hemen her kamu kurum ve kuruluş binaları dahilinde, devlet tarafından görevlendirilmiş olan eğitmenlerin, görevlendirmelerden bir (1) gün sonra okullarındaki eğitmenlik görevi için izinli sayılmaktadır.

Daha önce de benzer durumda görev yapan öğretmenlerin, çalışmaların ve proje görevlendirilmelerinin tamamlanmasına rağmen bir gün sonra okullarındaki ders yükümlülüklerinden bir günlüğüne muaf tutulup tutulmayacakları tartışma konusu olmuş ve geçtiğimiz ay içerisinde resmi makamlardan yapılan açıklama ile konu karara bağlanmıştı.

Haziran ayı dahilinde devlet işleri başlığı altında görevlendirilmede bulunan öğretmenler ise dün gerçekleştirilen 2019 İstanbul Yerel Yönetimler Tekrar Seçiminde görevli olan öğretmenler oldu.

Seçim gününe kadar görevli öğretmenlere 1 günlük tatil ile ilgili olarak herhangi bir bilgilendirilme yapılmazken, dün seçimin tamamlanmasının ardından ilçe müdürleri ve okul müdürlerine mesaj yolu ile bilgilendirilme yapıldı.

Müdürlere iletilen mesajda; “23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde görev yapan okul/kurum yöneticileri, öğretmen ve diğer personel yarın idari izinli sayılacak, görevi olmayanlar çalışmalarına devam edecektir.” ifadeleri yer aldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.