1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 250 TL İle 800 TL TAREKSAV Burs Başvuruları Başladı
250 TL İle 800 TL TAREKSAV Burs Başvuruları Başladı

250 TL İle 800 TL TAREKSAV Burs Başvuruları Başladı

250 TL ile 800 TL arasında burs veren TAREKSAV burs başvuruları başladı. Burs başvuru ekranı verilmiş olup başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar sıralandı.

A+A-

250 TL ile ve 800 TL burs başvurusu başladı. TAREKSAV burs başvuru ekranı ve şartları adaylar için yayımlandı. Burs başvurularına önlisans ve lisans öğrencisi ilk sınıf dahil, ara sınıflar ve lisans üstü programlara devam edenler başvuru yapabiliyor. İşte Tarım tarafından verilen burs imkanı şartları ve detayları…

TAREKSAV Burs Başvuru Şartları;

Vakıftan burs talebinde bulunan öğrencilerin aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması.

Taksirli suçlar hariç, affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması.

Üniversitelerin örgün öğretim yapan (açık öğretim hariç) ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarından herhangi birini kazanmış ve kaydını yaptırmış veya halen öğrenime devam ediyor olması.

Ara sınıfta okuyan ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi ise, tekrara ders bırakmadan bir üst sınıfa geçmiş olması, Ancak not ortalaması 2.5 ve üstü olan (tıp fakültesi öğrencilerinde not ortalaması 2.00 ve üstü ) ve en fazla 2(iki) dersten başarısız olan öğrencilerin burs başvuruları da Yönetim Kurulu Kararı ile değerlendirmeye alınabilecektir.

Yüksek lisans ve doktorada tez süresi dahil iki yılı tamamlamamış olması.

Okumak için mali durumu yetersiz olması ve Vakıf’tan burslu kardeşinin bulunmaması.

Gelir getirici bir işte çalışıyor olmaması.

Toplumu rahatsız edecek, Vakıf amaçlarıyla bağdaşmayan kötü davranış ve alışkanlıklara sahip olmaması.

Üniversite ve Kamu kuruluşlarınca verilenler haricinde, özel kuruluşlardan burs almaması.

Başvuru belgesini gerçeğe uygun olarak doldurmak ve belgelendirilmesi istenen belgelerle birlikte tam ve eksiksiz olarak zamanında Vakfa teslim etmiş olması.

Beyan edilen bilgiler ile Vakfa teslim edilen belgeler ve/veya Vakıfça elde edilecek bilgi ve belgeler arasında aday aleyhine bir durumun söz konusu olmaması,gerekmektedir. Aşağıdaki şartları taşıyan öğrencilerin yeni burs başvuruları kabul edilemeyecektir.

Açık ve uzaktan eğitim öğrencileri, Özel üniversite öğrencilerinden burs oranı %100’ ün altında olan öğrenciler ve Yabancı uyruklu öğrenciler.

TAREKSAV burs başvurusu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
İlgili Haberler