255 ile 750 Lira Burs Veren Tüm Kurumlar Listesi

255 ile 750 Lira Burs Veren Tüm Kurumlar Listesi

255 ile 750 lira burs veren tüm kurum listeleri sıralanmıştır. Üniversite kayıtlarının yapılması öğrenciler burs veren kurumlar aramaya başladı. Sizin için tüm bu kurumları sıraladık.

255 ile 750 lira burs veren tüm kurum listeleri derlendi. Hangi Kurumlar, Ne Kadar Burs Veriyor? Öğrencilerin barınma, yol, yemek, eğitim masrafları gibi oldukça fazla harcaması olmaktadır. Pek çok aile için bu harcamaları finanse temek zorlu olabiliyor. Her ne kadar KYK burs ve kredisi gibi imkanlar olsa da verilen miktarlar yeterli gelmiyor. İşte bu durumda imdada karşılıksız burslar yetişiyor.

Bazı kurumların burs başvuruları şimdiden başladı, bazılarının ise okullar açıldıktan sonra başvurusu alınacaktır.

Sizin için burs veren kursları derledik. Süreleri takip ederek başvuru oluşturulabilir. İlgili ilanlar kurumların web sitesinde yayınlanacaktır. Yayınlanan bilgileri sizinle paylaşıyoruz, eksik bilgiler için ilanları takip etmelisiniz.

Bazı dernekler burs vermek için haftalık ya da aylık toplantılara katılma gibi şartlar sunabilmektedir. Burslar banka hesabına yatmayarak, bu toplantılarda elden verilebiliyor. Öğrenciler başvuru yaparken bu konuyu değerlendirmelidir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı: Ayda 255 lira burs veren kurumun başvuru tarihleri 15 Eylül’e kadar devam edecek. Burs alan öğrencilere haftada en az 4, ayda en az 16 saat bir toplumsal sorumluluk projesinde çalışmaları isteniyor. Böylece öğrenciler hem sosyalleşecek hem de sosyal sorumluluk sahibi olacaktır.

Türk Eğitim Vakfı: 2-22 Eylül tarihleri arasında burs başvuruları yapılacaktır. TEV öğrencilere hatırı sayılır bir miktar olan ayda 700 TL burs veriyor. Ancak eğitim ve başarı gibi bir takım şartlar bulunuyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği: Bu dernek ayda 250 TL burs veriyor. Başvurular 3-12 Eylül tarihleri arasında alınacak.

Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı: Sadece belirli üniversite ve bölümler içi burs vermektedir. Bu seneki burs miktarı açıklanmadı ancak önceki sene 550 TL burs verilmişti.

Sabancı Vakfı: Öğrenciler okudukları üniversite aracılığıyla başvuru yapıyor ve 10 ay sürecince burs veriliyor.

SÜTAŞ: SÜTAŞ tarafından ilk 15 bine giren öğrencilere ayda 600 TL burs verilecektir, diğer öğrencilere ise ayda 400 TL burs veriliyor. Başvuru tarihi ise 14 Eylül olarak belirlenmiştir.

Nef, Vehbi Koç, Zorlu Vakfı, Anadolu Vakfı gibi pek çok vakıf da 750 liraya kadar burs vermektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.