270 Yeni Personel Alımları! Üniversite Hastanesinde Görevlendirilmek Üzere

270 Yeni Personel Alımları! Üniversite Hastanesinde Görevlendirilmek Üzere

Kamu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre üniversite hastanesi bünyesinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli kadroda ve 6 branşta 270 personel alımı yapılacağı belirtildi.

Kamu Üniversitesi olan Trakya Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 270 sözleşmeli personelin 73 sağlık teknisyeni, 5 ebe, 5 eczacı, 5 fizyoterapist ve 2 psikolog olarak üniversite hastanesi bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Edirne’nin ve bölgenin en büyük istihdam kaynağı Trakya Üniversitesi, önümüzdeki günlerde ilana çıkılacak 270 yeni personel ile şehrin, bölgenin ve Türkiye’nin istihdamına güç katmaya devam ediyor. 

Önümüzdeki günlerde, Trakya Üniversitesinin sağlık çalışanlarına 270 kişi daha eklenecek. Henüz ilan süreci başlamayan, 4/B kadrosunda istihdam edilecek 180’i hemşire, 73’ü sağlık teknisyeni, 5 ebe, 5 eczacı, 5 fizyoterapist ve 2 psikolog olmak üzere, toplam 270 kişi ile tüm sağlık hizmetlerine yeni güç kazandırılmış olacak. Tüm işe alımlarda, asil olarak kadroya hak kazanan ancak başvurularını tamamlamayan adayların yerlerine yedek adaylar çağrılarak boş kadro bırakılmayacak.

Trakya Üniversitesi, 2020 yılının ilk aylarında 10 güvenlik, 15 temizlik personeli olmak üzere sürekli işçi kadrosunda 25 kişiyi istihdam etmişti. Bu alımların hemen akabinde 9’u yoğun bakım olmak üzere 52 hemşire, 1 diyetisyen, 1 eczacı ve 10 sağlık teknisyeni ile toplamda 64 sağlık personeli de Trakya Üniversitesi kadrosuna dahil oldu.

Önümüzdeki günlerde ilana çıkılacak 270 kadro ile birlikte, Trakya Üniversitesi bünyesinde toplamda 533 yeni personel katılmış olacak.

Trakya Üniversitesinin hâlihazırda, 1.887’si akademik ve 2.433’ü idari olmak üzere toplam 4.320 çalışanıyla adeta bir istihdam merkezi olduğunu ve kentte lokomotif görevi üstlendiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 2020 yılı içerisinde alınan ve alımı devam eden yeni çalışanlarla birlikte üniversitenin güçlenerek yoluna devam ettiğini belirtti. Trakya Üniversitesi ailesine katılan ve katılacak 533 personelin şehrin dinamiklerine de katkı sağlayacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Trakya Üniversitesi, mevcut çalışanları ile sunduğu kaliteli eğitim ve sağlık başta olmak üzere tüm hizmetlerini, ekibimize yeni katılacak çalışma arkadaşlarımızla daha da güçlendireceğiz. Şehrin ve ülkenin ekonomisini daha da hareketlendirecek bu alımlarla istihdama da büyük katkı sağlayacağız. Özellikle sağlık alanındaki personel alımları ile bu alandaki hizmetlerimizde kalitenin daha da artacağına inanıyorum. Yeni çalışma arkadaşlarımız ve tüm Trakya Üniversitesi ailesi ile yeni değerler üretmeye, verdiğimiz hizmet ve eğitimlerin kalite çıtasını yükseltmeye devam edeceğiz. Bizlere bu desteği veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve her daim bizlerin yanında olan Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a teşekkürü bir borç biliriz.” dedi.

Alımlar başladığında sitemizde sizlerle paylaşacağız.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum