1. HABERLER

  2. HABER

  3. 29 Nisan 2017 Resmi Gazetede 7 Bin Bekçi Kadrosu Yayınlandı
29 Nisan 2017 Resmi Gazetede 7 Bin Bekçi Kadrosu Yayınlandı

29 Nisan 2017 Resmi Gazetede 7 Bin Bekçi Kadrosu Yayınlandı

29 Nisan 2017 tarih ve 30052 Sayılı Resmî Gazete - Mükerrer sayısında 7 Bin Bekçi Kadrosu verildi. Verilen kadrolar KHK/690 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ekinde yer aldı.

A+A-

29 Nisan 2017 tarih ve 30052 Sayılı Resmî Gazete Mükerrer sayısında önemli düzenlemeler yapıldı.

Yapılan düzenlemeler arasında KHK/690 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname yer aldı.

MADDE 26 – Ekli (1) sayılı cetvelde yer alan kadrolar ihdas edilerek 13/12/1983 tarihli ve 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Emniyet Genel Müdürlüğüne ait bölümüne eklenmiştir.

basliksiz-2.png

Bekçi alımı başvuru şartları: Çarşı mahalle bekçiliğine Türk vatandaşları başvurabilmekte. Lise veya dengi okul mezunu olmalı, ikamet ettiği ilde en az 1 yıl ikamet ediyor olmalı, 18 ile 30 yaş aralığında olmalı 30 yaşın üstü kabul edilmemekte. Kamu kurum ve kuruluşlarında irtikap, rüşvet, dolandırıcılık, zimmet, inancı kötüye kullanma, iflas, yüz kızartıcı suçlardan dolayı 6 aydan fazla cezaevinde kalanlar başvuramayacak. Ayrıca üstlendiği göreve karşı engeli bir durumu var ise başvurusu kabul edilmeyecek.

Başvurusu alınan ve kazanan adaylar 657 sayılı devlet memurluğunun 48’ inci maddesinde geçen güvenlik ve arşiv yönetmeliğine göre adli sicil kaydının temiz olması gerekmekte. Ayrıca sağlık kurulu rapor alınarak ilgili emniyet amirliklerine teslim edilecek.

Bekçi alımı ilanına İllerde valilikler ve ilçelerde kaymakamlıklar tarafından yapılacak olup adaylar, son bir yıl ikamet ettiği illerde ve ilçelerde başvuruda buluna bilecekler. Adaylar yazılı ve sözlü sınavına girecek olup kazananlar ise bulunduğu il ve ilçenin kadrosuna atanacaklar. Adaylar göreve aday memur olarak başlatılacaktır.

Alımların hangi illerde olacağı henüz belli değil. Kamu Personeli Alım İlanları yayınlandığı anda sitemizden duyurulacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
35 Yorum