1. HABERLER

  2. PERSONEL ALIMI

  3. 3 Bin İle 10 Bin TL Maaşla 2019 Nisan Ayı Kabin Memuru Alımı Başvuruları
3 Bin İle 10 Bin TL Maaşla 2019 Nisan Ayı Kabin Memuru Alımı Başvuruları

3 Bin İle 10 Bin TL Maaşla 2019 Nisan Ayı Kabin Memuru Alımı Başvuruları

2019 yılı Nisan ayı 3 bin ile 10 bin TL maaşla kabin memuru alımı başvuruları bulunmaktadır. Oldukça cazip mesleklerden olan kabin memurluğu için ne yapmak gerek sizler için araştırdık.

A+A-

2019 yılı Nisan ayı kabin memuru alımı başvuruları başladı. 3 bin ile 10 bin TL maaşla Kabin Memuru Olma Şartları nelerdir? Şuan ilanda olan SUNEXPRESS bulunmaktadır.

T.C. vatandaşı iseniz ve T.C. pasaportu sahibiyseniz. 20 - 35 yaşları aralığındaysanız. Yurt içi en az lise diploması veya Yurt dışında okumuş olan adaylarımızdan lise denklik belgesi ibraz edebilecekseniz. İyi derecede Türkçe ve İngilizce biliyorsanız (Ek dil tercih sebebidir.). Bayan adaylar için 1.55 m - 1.80 m aralığında boya ve uygun boy-kilo orantısına sahipseniz. Bay adaylar için 1.60 m - 1.85 m aralığında boya ve uygun boy-kilo orantısına sahipseniz. Dış görünüşünüze özen gösteriyor ve iyi derecede yüzme biliyorsanız.

Sınav merkezleri İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya'dır.

Kabin memurları toplumda hostes olarak bilinen kişilerdir. Eskiden yalnızca kadınlar hostes olsa da, şimdi erkekler de hosteslik yapabilir. Kabin memuru alımları özel havayolu şirketlerince yapılır ve özel sektörde istihdam edilirler. Bu yüzden alım şartları da şirketlere göre farklılık gösterir. Maksimum 38 yaşından gün almamış olmak, bayanlarda 160-180 cm, erkeklerde ise 165-190 cm boya sahip olmak, boy kilo indeksinin uyumlu olması, temiz ve bakımlı olma, herhangi bir görme sorununun olmaması, rahatsızlık yaratmayan bir ses tonu, uçakta görev yapmasına engel sağlık sorunu olmayan, iletişim yeteneği güçlü, misafirperver, esnek ve uyumlu olma şartlarını sağlayan kişiler bu meslek için uygundur.

Kabin memuru olmak için en az lise mezunu olunmalıdır. Ancak en önemli husus iyi derecede yabancı dil kabiliyetine sahip olmaktır. İngilizce konuşma ve yazma yeteneği aranmaktadır. İkinci bir yabancı dil bilenler ise tercih sebebi olacaktır.

Çalışma Koşulları; Kabin memurlarının mesaisi uçakta oldukları vakti kapsamaktadır ve çalışma saatleri esnektir. Uçtukları saat başına ödeme alırlar. Kabin memuru maaşları 3-10 bin TL arasında değişiklik gösterir. Asıl görevleri uçuş güvenliğini sağlamaktır. Yiyecek içecek servisi sadece insanların gördüğü kısımdır. Ayrıca sıkı bir kıyafet yönetmeliğine tabidirler ve kusursuz görünmeliler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.