1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. 30 Bin Taşeron İşçi Kapsama Alındı
30 Bin Taşeron İşçi Kapsama Alındı

30 Bin Taşeron İşçi Kapsama Alındı

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Sağlık Bakanlığı'nda taşeron olarak çalışan, hastanesi kapandığı için şehir hastanelerine geçen 30 bin çalışanımızı kapsama aldık" dedi

A+A-

Taşeron İşçi Hakları Düzenlemesinde İkinci Hamle 

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu Sağlık Bakanlığı’nda görev almış taşeron işçilerin hastanelerinin kapanması üzerine şehir hastanelerinde çalışan 30 bin çalışanı kapsama aldıklarını belirtti. 

1 milyon taşeron işçinin hükümet tarafından yapılan geçiş süreci sayesinde yüzü güldü. Geçiş sürecini desteklemek amacıyla çağrı merkezi kurularak hizmet verilmeye başlandı. Özellikle taşeron çalışanların merak ettikleri konularda bilgi almasını sağlayabilmek adına 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başlayacak olan çağrı merkezi yönlendirilen soruların cevapların alınmasını sağlayacak.

Devam eden başvuruları özellikle şehir hastanelerinde tomografi, MR, kan alma, laboratuvar alanlarında çalışmakta olan kişilerin kadro talepleri yapılacak düzenlemeyle verilecek sonuç açısından merak edilen konular arasında yer alıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yapmış olduğu açıklama ile 30 bin çalışanın hastaneleri kapanması sonucunda şehir hastanelerinde görev almaya başlaması nedeniyle kapsama aldıklarını ve bu konuda düzenleme yapılacağını belirtti. Yeni yapılacak olan düzenleme sayesinde çalışanlar hastanelerde çalışmaya devam edecek. Aracı firma olmadan hastanenin direk işçisi konumunda çalıştıklarına ve protokol şartlarının da sağlık bakanlığı tarafından verilecek olan kararlar doğrultusunda uygulanacağını belirtti. 

Taşeron çalışanlar için 11 Ocak kamuya geçiş başvurularının son günü. Daha sonrasında 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri aralığında alınan başvurular incelenerek seçmeler sonucunda hak sahipleri yayınlanacak olan ilan ile bildirilecek. İtiraz etmek isteyenler için belirlenen sürenin ardından 24 Şubat ile 2 Mart arasında listeler askıya çıkacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
19 Yorum