36 Belediyeler İşçi Alımı KPSS Şartsız Yapıyor

36 Belediyeler İşçi Alımı KPSS Şartsız Yapıyor

Belediyeler üzerinden yayınlanan ilanlar ile 36 farklı belediyeye KPSS şartı aranmadan işçi alımı yapılmaktadır. Alımlarda en asgari şartlar aranmakla birlikte başvurular şahsen olması isteniyor.

Belediyeler Hangi Şehirlere Alım Yapıyor?

Belediyeler tarafından yapılan yapılacak olan işçi ve personel alımları İşkur üzerinden yayınlanmaktadır. Şu anda başvuruya açık olan 36 belediyenin ilanı mevcuttur. Ankara, İstanbul İzmir, Çanakkale, Kocaeli, Şanlıurfa, Sivas, Muğla, Van, Erzurum, Ordu Karabük, Tekirdağ, Edirne, Mersin, Afyon, Trabzon, Aydın, Muğla, Manisa, Çorum, Niğde, Nevşehir, Zonguldak, Yozgat, Kastamonu, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Kırıkkale, Kırşehir, Samsun illerine alım yapılacaktır.

İlanlara hangi il için başvuru yapılacaksa o ilde ikamet etmek gerekir. Bu nedenle adaylar ikamet ettikleri illerdeki belediyenin ilanlarına başvurmalıdır.

Alım Yapılan Pozisyonlar

İlanlarda ilköğretim ve lise mezunlarının yanı sıra lisans mezuniyeti gibi şartlar da aranmaktadır. Beden işçisi, güvenlik görevlisi, şoför, büro personeli, kepçe operatörü, hemşire, avukat, elektrik teknikeri, sosyal inceleme ve yardım görevlisi, temizlik görevlisi, muhasebe görevlisi, garson, spor eğitmeni, çevre mühendisi, öğretmen, inşaat mühendisi, konservatuar sanatçıları, duvarcı ve işitme sorumlusu gibi oldukça çeşitli pozisyonlara alım yapılmaktadır.

Bu ilanlara başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle İşkur açık iş ilanından ilgili ilanı bulmalıdır. İlanda belirtilen şartlar sağlanıyorsa elektronik olarak ya da şahsen İşkur müdürlüklerinden başvuru yapılabilir. Süresi içinde başvuru yapmaya özen gösterilmelidir, aksi takdirde başvuru kabul edilmez. Başvuru yapanların mutlaka İşkur’a kayıtlı işsiz olması gerekir.

Başvuru kılavuzları için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum