1. HABERLER

  2. HABER

  3. 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifinde Yeni Gelişme
3600 Ek Gösterge Kanun Teklifinde Yeni Gelişme

3600 Ek Gösterge Kanun Teklifinde Yeni Gelişme

Memurların ve bağlayıcı olan çalışanların merakla bekledikleri 3600 ek gösterge kanun teklifinde yeni bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişme ile o meslek grubunun da 3600 ek gösterge kapsamında değerlendirmesi talep ediliyor.

A+A-

Memurların ve bağlayıcı olan tüm çalışanların sonucunun ne olacağını ilgiyle takip ettikleri 3600 ek gösterge kanun teklifinde yeni bir gelişme yaşandı. Yaşanan bu yeni gelişme dahilinde polislerin de kapsandığı kanun teklifi ile 3600 ek gösterge kapsamında değerlendirmesi talep edilmektedir.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, uzun süredir kamuoyunun ve meclisin gündemde olan polislerin ücretlerinde iyileştirme öngören ek göstergenin yükseltilmesi talebiyle 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik yapılması için kanun teklifini meclise sundu.

Teklifin gerekçesinde belirtilen ifadeler ise şu şekilde yansıdı: Türk polisi, toplumun huzur ve güvenliğini, kanun hakimiyetini, ülkede asayişi ve güvenliği sağlanması için görev yapılmasıdır. Polislerin bu kutsal görevi zor şartlar altında yürütmüş ve yürütmekte, ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla, canı pahasına görevde bulunmaktadır.

Yapılan açıklamalarda eklenen ifadelerde ise; zor şartlar altında hayatını ortaya koyan polis görevlileri hizmetlerinin karşılığını almalı. Polislerin özlük hakları, sosyal, ekonomik sorunları her defasında kulak arkası yapıldığı inancındayım diyen Türkkan, buna rağmen çalıştıkları sürede sorunlar yaşayan polislerin emekliliklerinde daha da geçim sıkıntısı çekecektir ifadeleri kullanıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler