3600 Ek Göstergeden Faydalanmak İçin 6 Ay Şartı Var Mıdır

3600 Ek Göstergeden Faydalanmak İçin 6 Ay Şartı Var Mıdır

Meclis gündemine gelmesi beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesinden faydalanabilmek için 6 ay çalışma şartının olup olmadığı merak ediliyor.

Kanuni Düzenleme Yapılacak
Normal şartlar altında bir memurun üst düzey kadrodan emekli olabilmesi için o kadroda en az 6 ay süre ile çalışması gerekmektedir. Eğer 6 aylık süreyi tamamlamaz ise bu durumda önceki ek göstergesinden emekli maaşı ve tazminatı alabilecektir. 

Ancak Meclis’e gelecek olan düzenlemede bu 6 ay şartının olmayacağını ifade etmek gerekir. Düzenleme hayata geçirildikten sonra isteyen herkes emekli olabilecek ve bu imkandan istifade edebilecektir. 

Ek Göstergenin Faydaları Neler?
3600 ek göstergeyi bekleyen yüz binlerce memur bulunuyor. Öyle ki pek çoğu emekliliğini erteleyerek bu düzenlemenin hayata geçirilmesini beklemeye başladılar. Bunun sebebi ise 3600 ek gösterge ile ciddi kazanımlar elde edilebilecek olmasıdır. Bu kazanımlardan ilki emeklilik tazminatlarında yaşanacak artıştır. Öyle ki emeklilik tazminatlarında 20 bin liranın üzerinde bir artış söz konusu olabilecek. Bunun yanı sıra ikinci en önemli avantaj ise emeklilik maaşlarına ciddi oranda zam gelecek olmasıdır. Öyle ki bu düzenleme sonrasında 600 lirayı aşan zamların maaşlara yansıması söz konusu olabilecektir. 

İşte bunca faydası sebebiyle 3600 ek gösterge düzenlemesinin hayata geçirilmesi dört gözle bekleniyor. Ancak tam olarak ne zaman Meclis’ten geçeceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum