1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 4.500 TL Maaşla Öğrenciler Staj Yapıyor! Staj Başvuruları Devam Ediyor
4.500 TL Maaşla Öğrenciler Staj Yapıyor! Staj Başvuruları Devam Ediyor

4.500 TL Maaşla Öğrenciler Staj Yapıyor! Staj Başvuruları Devam Ediyor

4.500 TL maaşla öğrenciler hem staj yapıyor hem’de çalışma hayatında deneyim sahibi olmuş oluyor. Hangi meslek grubu veya hangi öğrenciler bu durumdan faydalanabiliyor. Staj başvuruları halen devam etmektedir.

A+A-

Yaz ayına girilmesi ile öğrenciler staj arayışına girdi. Staj yerlerini önceden bulan öğrenciler bu konuda daha şanslı durumda bulunmaktadır. Kamu kurumları gibi bir çok yer staj kontenjanlarını çoktan doldurmuş vaziyette. Adaylar okudukları bölüm itibari ile sanayi, tekstil ve daha bir çok alanda özel sektöre yönelmiş durumda.

4.500 TL maaşla öğrenciler staj yapacakları başvurular hala devam ediyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından uygulanan "2244 Sanayi Doktora Programı" kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Fen Bilimleri Enstitüsüne kabul edilen öğrenciler, aylık 4 bin 500 lira bursla staja başladı.

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, BUÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aksel Eren, BUÜ için TÜBİTAK tarafından 2244 Sanayi Doktorası Programı kapsamında 55 kontenjanın onaylandığını bildirdi.

Bursiyer 15 kişi görevlerine başladığını, diğerlerinin de staj göreceğini belirtti. Prof. Dr. Hüseyin Aksel Eren açıklamalarda bulundu. 2244 Programı; gerek öğrenci için gerek üniversite için gerekse de sanayi kuruluşları için çok büyük bir avantaj. Öğrenciler hem uzmanlıkları konusunda kendilerini doğrudan sanayide geliştiriyorlar hem de piyasa koşullarına göre iyi bir maaş alarak, iş garantisini de aynı anda kazanıyorlar. Bursa'nın en prestijli kuruluşları ile proje odaklı doktora çalışmalarını yürütme şansı da yakalamış oluyoruz. Ayrıca, öğrencilerimiz doktora sonrası proje yapılan kuruluşta 3 yıl çalışma garantisi de almış oluyorlar. Bu program sayesinde hem unvan hem burs hem de iş kazanmış olacaklar.

Eren, öğrencilerin aylık 4 bin 500 lira burs için BUÜ'de doktora ya da bütünleşik doktora öğrencisi olması gerektiğini aktardı. Doktora, bütünleşik doktora ve yatay geçiş için 25 Temmuz'a kadar başvuruları kabul edeceklerini duyuran Prof. Dr. Eren, ağustos ayında tekrar lisansüstü öğrenci ilanına çıkacaklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.