4-6 Bin TL Maaşlı Adalet Bakanlığı 700 Memur Alımı Başvuruları

4-6 Bin TL Maaşlı Adalet Bakanlığı 700 Memur Alımı Başvuruları

4-6 bin TL maaşlı Adalet Bakanlığı 700 memur alımı başvuruları devam ediyor. Adaylar için sayfa sonunda başvuru ekranı yerleştirilmiştir. Adayların başvuru yapmadan önce hangi branş bazında başvuru yapacağını bilmesi gerekiyor. Alımda KPSS şartı bulunmuyo

4-6 bin TL maaşlı Adalet Bakanlığı 700 memur alımı başvuruları devam ediyor. 14 Ekim 2019 tarihi bitimine kadar başvuru online olarak devam etmesi gerekiyor. KPSS şartı aranmayan ilana başvuru devam ediyor.

Adalet Bakanlığının alım duyurusunu yayımladığı ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek İcra müdür ve müdür yardımcılığı sınavına başvurular 14 Kasım 2019 tarihi bitimine kadar elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak aday işlemleri sayfasından alınacaktır.

Yayımlanan ilanda icra müdür ve icra müdür yardımcısı olmak için şartlar da belirlendi. ÖSYM tarafından 28 Aralık 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak yazılı sınav neticesinde sıralama göre icra müdür ve yardımcısı alımı yapılacak. Sınav saat 10:15’te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Adaylar, saat 10:00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Sınava başvurmak isteyen adaylarda aranılan özelliklerden bir diğeri ise yaş şartıdır. 2019 yılının Ocak ayı itibariyle 01/01/1984 ve daha sonra doğanlar sınava başvuruda bulunabileceklerdir. Adalet Bakanlığı kadrosuna alınacak personellerin görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmama ve güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olma şartı da aranmaktadır.

Askerlikle her türlü ilişiği bulunmayan adaylar tarafından alım yapılacak sınavda adaylar hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmaları gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı 700 memur alımı kılavuzu için tıklayın. Başvuru için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum