1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. 4 Aralık Tarihi ASDEP Taşeronlarını İşsiz Bıraktı
4 Aralık Tarihi ASDEP Taşeronlarını İşsiz Bıraktı

4 Aralık Tarihi ASDEP Taşeronlarını İşsiz Bıraktı

696 sayılı KHK’da yer alan düzenlemede kadroya geçirilecek taşeron işçilerin 4 Aralık 207 tarihi itibariyle görevde olmaları şartı getirilmişti ancak bu şart mağduriyetlere neden oldu.

A+A-

Mülakatlar Geç Sonuçlandı
Sayısı tam olarak bilinmese de Gaziantep, İstanbul, Adana, Trabzon, Balıkesir gibi illerimizin bazılarında mülakat sonuçları 4 Aralık tarihinden sonra açıklanan ASDEP personelleri kadroya geçme haklarını kaybettiler. Bu tarihten sonra açıklanan mülakat sonuçlarına göre işe alınmaya hak kazanan adaylar 4 Aralık tarihinde görevde olmamaları nedeniyle kadroya geçirilmedi. 

Birkaç günle kaybedilen bu hak karşısında personeller sitem ederken biran evvel düzenleme yapılmasını bekliyorlar. Zira taşeron olarak istihdam edilen bu personellerin kadro güvenceleri bulunmuyor. Bu da geleceğe umutla bakmalarını ciddi manada engellemektedir. 

Mülakat Sorunu
Mülakatların sonuçlarının geç açıklanmasının yanı sıra objektif değerlendirmelerden uzak olması da kamu personeli adaylarının tepkisini çeken hususlar arasında yer almaktadır. Son olarak Danıştay vermiş olduğu kararda sözlü sınav ile mülakat ayrımına değinmiş ve sözlü sınavın yazılı sınavın devamı şeklinde olması gerektiği dile getirilmişti. Bu sebeple de ölçülecek şeyin mesleki bilgi ve deneyim olması gerektiği vurgulanmaktadır. 

Mağdur olan ASDEP personelleri ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan acil bir düzenleme yapılmasını bekliyorlar. Bu sayede işlerini ve eski mutlu günlerine dönmek istiyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.