1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. 4 Bin 170 Zabıt Katibi ve İcra Katibi Alımına Kimler
4 Bin 170 Zabıt Katibi ve İcra Katibi Alımına Kimler

4 Bin 170 Zabıt Katibi ve İcra Katibi Alımına Kimler

Adalet Bakanlığı’nca yayınlanan personel alımı ilanlarında zabıt katibi ve icra katibi kadrolarında görevlendirmek üzere personel alımı yapılacağı açıklandı.

A+A-

Adalet Bakanlığı, yayınladığı personel alımı ilanlarında icra katibi kadrosunda görevlendirmek üzere 1.099 kişi ve zabıt katibi kadrosunda görevlendirmek üzere 3.071 kişi olmak üzere toplamda bu kadrolara 4 bin 170 personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 16 Temmuz 2019 tarihine kadar adalet komisyonlarına başvuru yapmaları gerekmektedir.

3 bin 71 zabıt katibi alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; Türk vatandaşı olmak, 1 Ocak 1983 ve sonrasında doğmuş olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, fakülte veya yüksekokulların adalet meslek yüksekokulları, bilgisayar bölümü, adalet meslek lisesi veya diğer liselerin bilgisayar bölümlerinden mezun olmak (en az lise mezunu olup MEB onaylı daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak), üç dakikada yanlışsız en az 90 kelime yazıyor olmak yer almaktadır.

1.099 icra katibi alımı için adayların; Türk vatandaşı olması, 1 Ocak 1983 ve sonrası doğmuş olması, Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 70 puan almış olması, görev yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmaması, kamu haklarından mahrum bulunmaması yer almaktadır.

Bekar, önlisans mezunu sözleşmeli zabıt katibinin alacağı net maaş 3.253,51 TL olarak belirtilmiştir. Derece ve kademesi 9/1 olan bir icra katibinin ise alacağını net maaş 3.508 TL olarak hesaplanmıştır.

Zabıt katibi görevleri; sözlü ifadelerin yazılı ortama eksiksiz olarak aktarmak olarak belirtilmiştir. İcra katipleri ise İcra işlemlerine ilişkin belgelerin tutulması ve icralara ilişkin paraların kaydının alınmasından sorumlu personeldir.

İcra katibi alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız. Zabıt katibi alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum