4 Unvanda KPSS 60 Kadrolu Memur Alımı İlanı Yayımladı

4 Unvanda KPSS 60 Kadrolu Memur Alımı İlanı Yayımladı

Kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu memur alımları kapsamında Belediye tarafından yeni personel alımı ilanı yayımlandı. Belediye’ye 4 farklı branşta KPSS 60 puanla yeni memur alımı başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde.

21 Ocak 2021 tarihi itibarıyla Malatya İli iş ilanları kapsamında Pütürge Belediyesi’ne ilk defa atanmak üzere kadrolu 4 farklı unvana memur alım ilanı yayımladı. Malatya iş ilanları kapsamında Pütürge Belediyesine Genel İdari Hizmetler Sınıfı GİH kadrolu 4 farklı branşta memur alımına dair tüm detayları ve başvuru şartlarını bu haberimizde hazırladık.

Memur Alımı Başvuru Süreci

Memur alımı için adaylar başvuru esnasında istenilen belgeleri elektronik ortamda, belediye info@puturge.bel.tr e-posta adresine, şahsen ve iadeli taahhütlü posta yoluyla 3 -8 Mart 2021 arası gönderebilecekler veya şahsen teslim edeceklerdir.

Memur Alımı Kontenjanları

1 Ayniyat Saymanı alımı, 1 Bilgisayar İşletmeni alımı, 1 VHKİ alımı, 1 Tahsildar alımı kapsamında başvurularda 4 kadrolu personel alımı yapılacak.

Memur Alımı KPSS ve Mezuniyet Şartı

Ayniyat Saymanı alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, iktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye programlarının herhangi birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

Bilgisayar İşletmeni alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye Programlarının herhangi birinden mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek veya bilgisayara ilişkin konularda kurumlarca açılan en az 60 saatlik hizmet içi eğitimlere katılıp başarılı olduğunu gösterir belgeye sahip olmak,  En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

VHKİ alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye Programlarının herhangi birinden mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek veya bilgisayara ilişkin konularda kurumlarca açılan en az 60 saatlik hizmet içi eğitimlere katılıp başarılı olduğunu gösterir belgeye sahip olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

Tahsildar alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, iktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye programlarının herhangi birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

Memur alımı başvuru genel ve özel şartları ile diğer tüm detaylara aşağıdaki başvuru kılavuzundan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.