1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 44 Meslek Lisesi Virüsler İçin Dezenfektan Üretimi Yapıyor
44 Meslek Lisesi Virüsler İçin Dezenfektan Üretimi Yapıyor

44 Meslek Lisesi Virüsler İçin Dezenfektan Üretimi Yapıyor

Korona virüs nedeniyle dezenfektan ihtiyacı artınca, dezenfektan üreten meslek lisesi 28’den 44’e çıktı.

A+A-

Okulların Temizlik İhtiyacı Karşılanacak

Ortaya çıkan korona virüs salgını en çok temizlik ihtiyacını arttırdı. Hijyen ve dezenfeksiyonun ihtiyacının artması aynı zamanda hijyen ürünlerine olan talebi de arttırdı. İşte bu konuda MEB bir adım atarak 81 ildeki okulların temizlik ihtiyacının diğer okullardan karşılanması için çalışma başlattı.

Mesleki ve teknik Anadolu liselerinden 28’i daha önce hijyen ürünleri üretiyordu. İşte bu sayı şimdi 44’e çıkarıldı. Bu okullarda üretilen hijyen ürünleri MEB’in diğer okullarına gönderildi. Okullarda bu ürünlerle temizlik sağlanmaktadır.

Hedef 100 Okul

MEB Bakanı Ziya Selçuk, dezenfektan üreten okul sayısının arttırılmasını hedeflediklerini açıkladı.  Nisan ayı sonuna kadar 100 okulda üretim yapılması amaçlanıyor. Böylece hem tedarik sıkıntısı yaşanmayacak hem de öğrenciler kendisini geliştirme imkanı bulacaktır.

MEB’e bağlı okullarda şu an için eğitime ara verilmiş olsa da eğitimin yeniden devam etmesi halinde en büyük ihtiyaç hijyen olacaktır. Öğrencilerin okullara dönüşünden önce okullarda derinlemesine temizlik yapılacaktır. Ayrıca öğrencilerin okulda olduğu süreçte de sık sık dezenfeksiyon ihtiyacı doğacaktır. İşte bu yüzden çok sayıda hijyen ihtiyacı olacaktır.

MEB tarafından Nisan sonuna kadar 100 okulda üretime başlanması halinde okulların hijyeni için gereken malzemeler büyük oranda meslek liseleri tarafından üretilen malzemelerden karşılanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.