4/D Kadro Alan Taşeronların Maaş Zammı Sorunu Büyüyor

4/D Kadro Alan Taşeronların Maaş Zammı Sorunu Büyüyor

Geçtiğimiz günlerde Bakanlığın 4/D kadrosu alan taşeron işçilerin maaş artışlarına ve biz takım sosyal haklarına dair yazısından sonra çalışanların sitemi devam ediyor. 2 yıldır toplu sözleşme bekleniyor ama artış maalesef yetersiz!

Kamuda çalışan 4/D kamu işçilerinin kadro almasından sonra mali ve sosyal haklarında iyileştirme yapılması için sendikaların ciddi bir adım atması yönünde talep var. Kadro alan taşeron çalışanlar bu maaş döneminde de aldıkları ücret karşısında yine sitem etmeye devam ediyorlar.

Son Maaş Bordroları Yine Sitem Ettirdi

4/D taşeron kadrosu alan işçilerin beklentisi bu ay içindi ama maalesef Bakanlıktan gelen yazı yine üzdü. 1 Kasım’ın milat olmasını beklerken tam tersi ücret artışı olmayacağı yönünde beyanatlar maalesef kadrolu kamu işçileri için yine hayal kırıklığına yol açtı.

2 Yıldır Toplu Sözleşme Bekleniyor

Kadro aldıktan bu yana serbest Toplu Sözleşme için gün sayan taşerondan kamuya geçen 4/D çalışanların gerek mali haklarındaki kayıplar gerekse sosyal haklarındaki kayıplar sürüyor. Bakanlığın son yazısı da bu yönde bir çalışmanın olmadığını göstermesi de çabası.

2 Yıllık Toplu Sözleşme Süresi Tamamlanmıştı

Geçtiğimiz ay toplu sözleşmenin süresi tamamlandı fakat yeni olarak ne görüşme sağlandı ne de bir değişikliğe dair haber var. Maddi ve sosyal kayıpların geçmiş yıllarla beraber telafisini bekleyen 4/D kamu işçileri yatan maaşlar ve olmayan değişimden dolayı sitemlerini dile getiriyorlar.

Bakanlığın Ücret Zammı Yazısı

31 Ekim 2020 itibarıyla toplu sözleşme hükümleri gereği Bakanlık yazı yayımlamıştı. 696 KHK ile kadro alan taşeron çalışanların gerek mali gerek sosyal haklarında değişiklik olmaması yönündeki yazı sonrasında beklenti bu ay da gerçekleşemedi. Bakanlığın yayımladığı yazıya dair haberimizi aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

 

4/D Kadrosu Alan Taşeron İşçilere Bakanlıktan Ücret Zammı Açıklaması

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum