1. HABERLER

  2. HABER

  3. 5 Bin Alınacaktı! Personel Alımı Kısıtlı Olacağı Açıklandı
5 Bin Alınacaktı! Personel Alımı Kısıtlı Olacağı Açıklandı

5 Bin Alınacaktı! Personel Alımı Kısıtlı Olacağı Açıklandı

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli katıldığı bir TV programında bakanlığa yapılacak alımlar için binlerce kadro beklenmemesi gerektiğini söyledi.

A+A-

Alımlar Sınırlı Olacak
Bir TV programına katılan Tarım Bakanı Pakdemirli, soruları yanıtladı. İlk olarak önümüzdeki günlerde başlayacak olan kurban bayramı ile ilgili dileklerini iletti. Tarım ve hayvancılıkla ilgili soruları da yanıtladı. Sonrasında binlerce adayın beklediği personel alımı konusunda açıklamalarda bulundu. 

Bakan Pakdemirli alımlar için memur olmak isteyen herkesi almak istediklerini söyledi. Ancak maalesef ki bu konunun bir bütçe meselesi olduğunu belirtti. Bütçenin buna imkan vermediğini aktardı. 

Tarımda atama bekleyenler için ihtiyaç oldukça alım yapıldığını söyledi. Gençlere seslenerek devleti tek gelir kapısı olarak görmemelerini istedi. Tarım Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından personel alımı için çalışmalarda bulunulduğunu ifade etti. Ancak adayların binlerce alım yapılacağı beklentisine girmemelerini istedi. Bakanlıkça yapılan alımların kısıtlı olacağını söyledi. Açılan kadrolar kısıtlı ve limitli olacaktır dedi. Ayrıntıların ise önümüzdeki aylarda açıklanacağını söyledi.

Bakan Pakdemirli gençlere 4 ilde 100 bin hibe verdiklerini hatırlattı. Ülkeyi müteşebbislerin kalkındıracağını hatırlatarak gençleri bu yöne davet etti.

5 Bin Personel Alınacak
Bakan Pakdemirli şu an için Orman Genel Müdürlüğü tarafından 5 bin personel alımı yapılacağının duyurdu. İmza çıkar çıkmaz hemen alıma çıkılacağını belirtti. 

İhtiyaç planlamasının yapıldığını ve önemli derecede gıda, ziraat, veteriner ve su ürünlerinde önemli bir ihtiyaç olmadığını söyledi. Bu konularda çalışmaların devam edeceğini belirtti. Açık oldukça alım yapılacağını söyledi.

Beklentiler Yüksek Olmasın
Tarım bakanlığının yapacağı alımları bekleyen binlerce memur adayı bulunmaktadır. Adaylar en kısa sürede ilana çıkılmasını beklemektedir. En büyük beklenti ise kadro konusundadır. Çünkü az sayıda alım yapılması halinde pek çok aday yerleşememektedir. Yalnızca en yüksek puanı alan adaylar yerleşmektedir. Diğer adaylar diğer senelerde denemeye devam etse de şansları giderek azalmaktadır. 

Tarım bakanının açıklaması adayların beklentilerinin karşılanmayacağını göstermektedir. Yapılacak olan alımlarda kontenjan binin üzerine çıkmayacak gibi durmaktadır. Bu yüzden adaylar sadece kamu personeli alımlarına takılmayarak çeşitli yönlerden kariyerini şekillendirmelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.