5 Bin Milli Emlak Müdürlüğü Personeli Mağdur Oldu

5 Bin Milli Emlak Müdürlüğü Personeli Mağdur Oldu

Kurum içi uzmanlık için yapılan düzenlemenin milli emlak müdürlüğü personelini kapsamaması 5 bin personeli mağdur etti.

Kurum İçi Sınav Düzenlemesi 
30 Mayıs 2019 tarihinde TBMM Genel Kurulunda defterdarlık personeli ile Gelir İdaresi Başkanlığı personelinin kurum içi özel sınava tabi olmasını kararlaştırmıştı. Buna göre sınav tarihi itibariyle en az 3 yıl görev yapan, son 3 yıl içinde uyarma ve kınama ve dışında disiplin cezası almayan kişiler Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanı olabilir. Bu kişiler düzenlemenin yayınlanmasından itibaren 5 yıl içinde 2 kere yapılacak sınavda başarılı olurlarsa atanabilirler. 

Düzenleme 5 Bin Kişiyi Mağdur Etti
Bu düzenleme Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı kadroları için yapılmıştır. Milli Emlak Genel Müdürlüğü ise 1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanmıştır. Bu yüzden düzenleme Milli Emlak Genel Müdürlüğü personelini kapsamaz. 

Düzenlemesi yapılan sınav, tam 12 yıldır açılmayan ve personelin merakla beklediği bir sınavdır. Bu yüzden Milli Emlak Genel Müdürlüğünün 5 bin personeli mağdur olmuştur. Müdürlükle ilgili düzenlemenin yapılmasından itibaren 10 ay sonra da sınav düzenlemesi yapılmıştır. Küçük bir farkla beklenen sınavı kaçıran personel, mağduriyetin giderilmesini istiyor. Kendilerinin de kapsama dahil edilmesi ya da kendileri için de sınav düzenlemesi yapılmasını bekliyorlar. Bir şekilde mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışma bekliyorlar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum