5 kamu kurumunda 13 Aralık tarihli atama kararları

5 kamu kurumunda 13 Aralık tarihli atama kararları

Resmi Gazete'de yayımlanan 13 Aralık tarihli atamam kararları duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan atama kararları neticesinde 5 kamu kurumunda isimlerde değişiklik yaşandı, boş duran kadrolar atamayla dolduruldu.

Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan 30977 sayılı atama kararları 13 Aralık 2019 günü Resmi Gazete'sinde yayımlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde atamalar belli oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki yüksek kurulu üyeliğine 2 nci ve 3 üncü maddeleri gereğince Sabri AKPOLAT, Prof. Dr. Hacı Mehmet GÜN AY ve Tahir TURAL göreve getirildi. Adli Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Göğüs Cerrahisi Üyeliğine ise Doç. Dr. Berker ÖZKAN, Adli Tıp Kurumu Altıncı Adli Tıp İhtisas Kurulu Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliğine ise Doç. Dr. Muhammed Tayyib KADAK atandı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü atama yapılan diğer bir kurumdur. 13 Aralık tarihli karar ile Murat Halit DURCEYLAN Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür yardımcısı oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda da atama kararları yayımlandı. Hazine Kontrolörlüklerine, daha önce sitemizde duyurduğumuz kontrolör alımı duyurusu sonucunda Meryem KOŞAR ve Adem TÜRKYILMAZ  Stajyer Hazine Kontrolörleri olarak atandı.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü atama değişikliği yapılan son kurumdur. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan kararlarla 1. Hukuk Müşavirliği'ne Durmaz BAYRAKTAR atandı. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Ekrem DİLER yerine İzzet GÜVEN'in de ataması yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.